Strona główna » Dla mieszkańców
14
lut
2024

Inwestuj swoje podatki w Gminie Łomża

- Zwracam się szczególnie do tych z Państwa, którzy macie swoje domy na terenie Gminy Łomża, tu mieszkacie, ale zameldowani jeszcze jesteście w innym miejscu. Teraz jest czas, gdy Państwo możecie zdecydować, aby ponad 1/3 płaconego podatku została zainwestowana w rozwój Gminy Łomża – mówi Piotr Kłys, Wójt Gminy Łomża.

Od 15 lutego do 30 kwietnia Polacy zobowiązani są do rozliczenia się z podatku dochodowego PIT. Podatek pobierany jest przez Urzędy Skarbowe, ale część pobranych środków z podatku, za pośrednictwem Ministerstwa Finansów, trafia do gminy na terenie której mieszka podatnik. W przypadku gminy Łomża to niespełna 38% pobranej kwoty, ale i tak to jedno z najważniejszych źródeł dochodów naszej gminy.

Składając w Urzędzie Skarbowym roczne rozliczenie podatkowe większość z nas korzysta z przygotowanych rozliczeń dostępnych z w serwisie Twój e-PIT (podatki.gov.pl)

- Formularz na platformie internetowej Twój e-PIT wstawia Państwa miejsce zameldowania. Wystarczy poprawić ten wpis na właściwy, a nieco ponad 1/3 pobranego przez Urząd Skarbowy podatku, wróci do Państwa – podkreśla Piotr Kłys, Wójt Gminy Łomża. - Te pieniądze znajdą się w budżecie naszej gminy i przyczynią się do poprawy Państwa warunków życia. Z wykorzystaniem tych środków wyremontujemy, zbudujemy nowe drogi i chodniki, oświetlimy ulice, zmodernizujemy stacje uzdatniania wody, poprawiamy infrastrukturę szkolną i społeczną. Dzięki środkom z Państwa PIT-ów, które pomnożymy pozyskując dofinansowania zewnętrzne, będziemy mogli zrobić to, czego Państwo oczekujecie. W latach 2018 – 2023 pozyskaliśmy ok. 90 mln zł. W tym roku na inwestycje wydamy blisko połowę środków budżetu gminy – wskazuje Wójt Piotr Kłys.

Gmina Łomża – tu jest mój dom. Tu inwestuję swoje podatki.

Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.