Strona główna » Inwestycje
1
lut
2024

Niebezpieczne skrzyżowania do przebudowy

Do pilnej, ale i kompleksowej przebudowy skrzyżowania drogi Łomża - Śniadowo z ul. Łomżyńską w Konarzycach, oraz skrzyżowania tej drogi z drogą do Boguszyc wzywa Wójt Piotr Kłys. Niebezpieczne skrzyżowania znajdują się w odległości ok. 200 od siebie, w ciągu drogi wojewódzkiej nr 677.

Temat został poruszony w trakcie odbywającej się w Starostwie Powiatowym w Łomży narady drogowej zorganizowanej przez Wicemarszałka Województwa Podlaskiego Marka Olbrysia. Z inicjatywą rozmowy o drogach wyszedł wójt gminy Łomża Piotr Kłys. W naradzie uczestniczyli przedstawiciele instytucji odpowiedzialnych za drogi wojewódzkie, powiatowe i gminne.

Niebezpieczne skrzyżowanie DW 677 z ul. Łomżyńską w Konarzycach powstało po wybudowaniu obwodnicy Konarzyc, a skrzyżowanie DW 677 z drogą powiatową do Boguszyc znajduje się ok. 200 m dalej, na niewyremontowanym dotychczas odcinku drogi wojewódzkiej. Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Białymstoku zlecił przebudowę także tego odcinka drogi wojewódzkiej. Po uwagach samorządowców z Gminy Łomża i Powiatu Łomżyńskiego zaplanowano dobudowę na fragmencie obwodnicy Konarzyc  „trzeciego pasa jezdni” i wydzielenie bezpiecznego lewoskrętu w obrębie skrzyżowania z ul. Łomżyńską. Takie samo rozwiązanie – lewoskręt – został zaplanowany także w obrębie skrzyżowania z drogą do Boguszyc.

- Te rozwiązania są lepsze, znacząco bezpieczniejsze niż obecna sytuacja na drodze, ale w moim przekonaniu jeszcze lepsze byłoby rondo, które łączyłoby drogę wojewódzką z drogą powiatową na Boguszyce oraz z drogą gminną - ul. Łomżyńską w Konarzycach – mówi Piotr Kłys, Wójt Gminy Łomża. – Takie rozwiązanie zapewniłoby bezpieczeństwo kierowców, ale także umożliwiłoby organizację w obrębie skrzyżowania bezpiecznej komunikacji pieszej czy rowerowej. Ścieżka pieszo-rowerowa jest po drugiej stronie drogi wojewódzkiej, a więc jadąc rowerem z Konarzyc do Boguszyc trzeba będzie dwa razy przekraczać drogę wojewódzką. Rozwiązaniem tego problemu mogłaby być również dobudowa drugiej  ścieżki rowerowej od Konarzyc do drogi na Boguszyce. Wicemarszałek Marek Olbryś wstępnie zaproponował realizację takiej inwestycji wspólnie przez Województwo Podlaskie i Gminę Łomża. Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich ma przygotować i przesłać do Gminy Łomża projekt porozumienia w tej sprawie.

W trakcie narady drogowej poruszano także kwestie przebudowy i remontów innych odcinków dróg wojewódzkich na terenie Gminy Łomża. Wójt Piotr Kłys po raz kolejny powtórzył, że pilnej przebudowy wymaga również skrzyżowanie jakie powstało na obwodnicy Starych Kupisk z drogą do Jednaczewa.
- To skrzyżowanie jest chyba jeszcze bardziej niebezpieczne niż skrzyżowania w Konarzycach. Po zbudowaniu węzła Łomża Nowogród w Nowych Kupiskach na Via Baltica, ruch na obwodnicy Starych Kupisk będzie jeszcze większy, więc niebezpieczeństwo wypadków na tym skrzyżowaniu wzrośnie – ostrzega Piotr Kłys, Wójt Gminy Łomża.

Droga do Mężenina będzie modernizowana

Wicemarszałek Olbryś przekazał, że pozyskano dofinansowanie w kwocie ponad 253 miliony złotych na przebudowę drogi wojewódzkiej nr 679 Łomża – Mężenin. Wykonawca prac został już wybrany i w lutym ma zostać przekazany mu plac budowy, aby mógł rozpocząć prace, które planowane są na dwa lata. Przebudowa obejmie odcinek od Mężenina do skrzyżowania z drogą Łomża – Zambrów. Wicemarszałek zapowiadał także, że w niedalekiej przyszłości zostanie podjęta również przebudowa tego skrzyżowania, na którym zaplanowano budowę ronda.

Rozmawiano także o zmianach w układzie zarządców dróg w regionie. W związku z budową drogi ekspresowej S61, zmieniany jest status kolejnych odcinków dróg krajowych na wojewódzkie. W ubiegłym roku województwo podlaskie przejęło dawną drogę krajową nr 63 od Starej Łomży przez Podgórze aż do ronda przed Wygodą, oraz pozbawioną statutu drogi krajowej nr 61, drogę między Łomżą a Ostrołęką.

  • Niebezpieczne skrzyżowania do przebudowy
  • Niebezpieczne skrzyżowania do przebudowy
Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.