Strona główna » Dla mieszkańców
23
sty
2024

Aktywne i kreatywne ferie w Gminie Łomża

Rozpoczęły się ferie w województwie podlaskim, a wraz z nimi ruszyły ferie dla dzieci w świetlicach Gminy Łomża. To zajęcia kulinarne, plastyczne, ruchowe, wyjścia do kina oraz spotkania z ciekawymi osobami. - To wyjątkowe przedsięwzięcie ma na celu zapewnienie rozrywki, ale również edukację i rozwijanie pasji najmłodszych mieszkańców – mówi Piotr Kłys, Wójt Gminy Łomża, zapraszając do udziału w zajęciach!

Aktywne i kreatywne ferie odbędą się w świetlicach i placówkach kulturalnych w ośmiu miejscowościach gminy Łomża tj.: Starych Kupiskach, Konarzycach, Wygodzie, Podgórzu, Pniewie, Giełczynie, Jednaczewie i Starej Łomży przy Szosie. Zajęcia organizuje Centrum Kultury Gminy Łomża, we współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Dzieci oraz Fundacją Dialog. Pierwszego dnia ferii w Pniewie i Starych Kupiskach przy okazji warsztatów plastycznych, zorganizowano obchody Dnia Babci i Dziadka.

– Cieszę się, że dzieci z naszej gminy mają szansę uczestniczyć w różnorodnych zajęciach, rozwijając swoje zainteresowania i zdobywając nowe umiejętności – mówił Piotr Kłys, Wójt Gminy Łomża, który w poniedziałek odwiedził dzieci i dziadków podczas zabawy w Starych Kupiskach. – Tegoroczne zajęcie feryjne, w oparciu o nasze wiejskie świetlice, które sukcesywnie modernizujemy i odnawiamy, zorganizowaliśmy na tak szeroką skalę, dzięki zaangażowaniu pracowników Centrum Kultury, ale przede wszystkim za sprawą współpracy z organizacjami pozarządowymi, działającym na terenie Gminy Łomża. To ich aktywność sprawia, że możemy zrobić więcej i lepiej.

Zajęcia feryjne są różnorodne. Dla małych kucharzy przygotowano fascynujące warsztaty kulinarne, podczas których dzieci będą miały okazję eksperymentować w kuchni. Nauczą się przyrządzać proste dania takie jak pizza, galaretki, gofry czy babeczki. To nie tylko lekcje gotowania, ale przede wszystkim świetna zabawa i okazja do rozwijania zdolności kulinarnej.

Dla młodych artystów przewidziano warsztaty plastyczne, w trakcie których będą mieli szansę uruchomić wyobraźnię i wyrazić siebie. Kreatywne zajęcia maja rozbudzić pasję do sztuki i rozwinąć zdolności manualne dzieci np. w trakcie tworzenia pachnących mydełek, czy budowy karmników dla ptaków.

W ferie w Centrum Kultury Gminy Łomża będą także zajęcia ruchowe obejmują różnorodne sporty oraz elementy zajęć tanecznych, zajęcia z języka angielskiego, spotkanie z policjantem dotyczące bezpieczeństwa oraz spotkanie z przedstawicielem Instytutu Pamięci Narodowej. Dzieci wezmą udział w seansie filmowym w kinie i specjalnie dla nich zorganizowanej dyskotece.

Aktywne i kreatywne ferie Centrum Kultury Gminy Łomża zapewnią niezapomniane chwile, pełne zabawy i radości, integrując lokalną społeczność i inspirując najmłodszych do odkrywania swojego potencjału.

 

 • Aktywne i kreatywne ferie w Gminie Łomża
 • Aktywne i kreatywne ferie w Gminie Łomża
 • Aktywne i kreatywne ferie w Gminie Łomża
 • Aktywne i kreatywne ferie w Gminie Łomża
 • Aktywne i kreatywne ferie w Gminie Łomża
 • Aktywne i kreatywne ferie w Gminie Łomża
 • Aktywne i kreatywne ferie w Gminie Łomża
 • Aktywne i kreatywne ferie w Gminie Łomża
Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

 • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
 • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
 • Korzystamy z Google Maps
 • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.