Strona główna » Dla mieszkańców
23
sty
2024

Duże rodziny mogą odzyskać część opłaty za śmieci

Do końca lutego posiadacze Karty Dużej Rodziny Gminy Łomża mogą składać wnioski o zwrot części opłaty za śmieci. - To jeden z elementów polityki wspierania rodzin wielodzietnych realizowanej przez Gminę Łomża. W ten sposób duże rodziny, które za śmieci płacą najwięcej, mogą odzyskać kilkaset złotych – mówi Wójt Piotr Kłys.

- Politykę wspierania dużych rodzin z Gminy Łomża wdrożyliśmy, gdy tylko zostałem wójtem. Jako pierwszy samorząd wiejski na terenie województwa podlaskiego już w 2015 r. utworzyliśmy Kartę Dużej Rodziny Gminy Łomża. Karta jest sposobem na oszczędzanie pieniędzy w domowym budżecie. Uprawnia do zniżek na towary i usługi oferowane przez lokalnych przedsiębiorców, ale także na ulgi w niektórych opłatach pobieranych przez gminę. W 2022 r., gdy w Gminie Łomża opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi zaczęły być naliczane od każdej osoby, do systemu Karty Dużej Rodziny Gminy Łomża wprowadziliśmy zwolnienia w części dotyczącej rodzin wielodzietnych - informuje Wójt Piotr Kłys.

Polega to na zwrocie środków jakie wpłaciła rodzina z tytułu wnoszonych opłat za śmieci ponad kwotę 1400 zł w przypadku zadeklarowania i kompostowania bioodpadów w przydomowym kompostowniku przez cały rok, lub 1 700,00 zł, jeśli bioodpady nie są kompostowane przez cały rok w przydomowym kompostowniku. Zwrotu różnicy dokonuje Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Łomża, na wniosek mieszkańca.

- Zachęcam rodziny wielodzietne do składania takich wniosków. W 2022 roku z tej ulgi skorzystało 55, a w ubiegłym roku 27 rodzin z Gminy Łomża. Kwota zwrócona dużym rodzinom sięga 18 tys. zł – dodaje Wójt Piotr Kłys.

Wnioski należy złożyć w Ośrodku Pomocy Społecznej Gminy Łomża, znajdującym się na drugim piętrze budynku Urzędu Gminy przy ul. Marii Skłodowskiej Curie 1a w Łomży. Warunkiem otrzymania zwrotu jest także posiadanie aktywnych Kart Dużej Rodziny Gminy Łomża i dokonywanie w 2023 roku terminowo opłat za śmieci.

Szczegółowych informacji w tej sprawie udzielają pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Łomża osobiście, w pokoju nr 5, lub telefonicznie: 86 216 64 13 lub 505 126 199.

Dodajmy, że od chwili wprowadzenia w 2015 roku Karty Dużej Rodziny Gminy Łomża wydaliśmy już 1782 kart. Oznacza to, że tyle osób z rodzin wielodzielnych mieszkających na terenie Gminy Łomża objętych jest tym system ulg i zniżek.

Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.