Strona główna » Dla mieszkańców
15
sty
2024

Gminne podatki zapłacisz przez e-Urząd Gminy Łomża

Gmina Łomża uruchomiła e-Urząd Gminy Łomża. Każdy mieszkaniec ma możliwość rozliczenia podatku opłacanego w gminie bez wychodzenia z domu, 7 dni w tygodniu przez całą dobę. Serwis, który umożliwia przegląd i regulowanie zobowiązań wobec gminy, dostępny jest pod adresem: e-urzad.gminalomza.pl.

Stawki podatków lokalnych, czyli tych, które wiążą się z miejscem w który zamieszkujemy, posiadamy gospodarstwo rolne, albo tylko ziemię, czy gdzie prowadzimy działalność gospodarczą, uzależnione są od decyzji władz gminy. Ze względu na inflację rokrocznie rząd publikuje nowe, maksymalne ich wysokości, ale to czy będą one rosły ostatecznie decydują samorządy.

– Naszym celem nie jest podnoszenie podatków i „sięganie do kieszeni” mieszkańcach.Naszym celem jest rozwój, zwiększanie liczby mieszkańców, zwiększanie liczby podmiotów gospodarczych, ich bogacenie się, a przez to także zwiększanie wpływów budżetu gminy – mówi Piotr Kłys Wójt Gminy Łomża. – Odkąd zostałem Wójtem wdrażam właśnie taką politykę. Zwiększanie dochodów gminy realizujemy pozyskując zewnętrze dofinansowanie do realizowanych inwestycji i przedsięwzięć.

Jednym z takich przedsięwzięć, na które Gmina Łomża otrzymała zewnętrze dofinansowanie jest uruchomienie serwisu e-Urząd Gminy Łomża. Powstał on na bazie internetowej platformy ePodatki, a dzięki niemu użytkownik ma zawsze dostęp do aktualnych informacji podatkowych z każdego komputera podłączonego do sieci Internet.

Serwis e-Urząd Gminy Łomża adresowany jest do osób fizycznych i prawnych, które chcą przeglądać i regulować swoje zobowiązania podatkowe wobec Gminy Łomża. Umożliwia dokonanie wszystkich czynności niezbędnych do załatwienia danej sprawy drogą elektroniczną wraz z możliwą płatnością w zakresie podatku od nieruchomości, podatku rolnego, podatku leśnego, podatku od środków transportowych.

Dodatkowo e-Urząd Gminy Łomża umożliwia kontrolowanie i wnoszenie opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi dzięki usłudze elektronicznych płatności online.

Aby w pełni korzystać z serwisu e-Urząd Gminy Łomża należy założyć konto rejestrując się zdalnie. Po potwierdzeniu Państwa tożsamości będziecie Państwo mieli dostęp do dotyczących Państwa informacji podatkowych gromadzonych i przetwarzanych w Urzędzie Gminy Łomża. Decyzje wymiarowe oraz decyzje zmieniające wymiar podatków zgodnie z ustawą Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2022 r. poz.2651, z późn. zm.) doręczane są w formie papierowej bądź przez system ePuap.

Serwis e-Urząd Gminy Łomża umożliwia ich przegląd i regulowanie zobowiązań.

 

Rejestracja

Aby zarejestrować się za pomocą profilu zaufanego należy:

 1. Wpisać adres portalu: https://e-urzad.gminalomza.pl/
 2. Wybrać opcję: „login.gov.pl”
 3. Zalogować się do wybranej usługi.
 4. Uzupełnić formularz rejestracyjny.
 5. Na podany podczas zakładania profilu zaufanego adres e-mail zostanie przesłana wiadomość informująca o konieczności zaczekania na przyłączenie konta aplikacji e-urząd do konta wymiarowego podatnika. Operacja może zająć do 2 dni roboczych. Jeśli podczas rejestracji na skrzynkę e-mail nie zostanie dostarczona wiadomość o pomyślnym przebiegu rejestracji, prosimy ponowić próbę rejestracji.
 6. Jeśli użytkownik posiada współwłasność i chcę zarządzać za pomocą jednego konta należnościami domowników, powinien w formularzu rejestracyjnym (pole uwagi) podać dane pozostałych podatników pozwalające na ich weryfikację oraz stawić się w raz z nimi  i dowodami tożsamości w Urzędzie Gminy Łomża. Pokój nr 21 – obsługa podatników lub pokój nr 16 – opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Aby zarejestrować się za pomocą formularza rejestracyjnego należy:

 1. Na portal: https://e-urzad.gminalomza.pl/
 2. Wybrać opcję: „załóż konto”
 3. Wypełnić formularz rejestracyjny.
 4. Na podany podczas rejestracji adres e-mail zostanie przesłana wiadomość informująca o pomyślnym zakończeniu rejestracji konta użytkownika. Następnie należy udać się z dowodem tożsamości do Urzędu Gminy Łomża w celu zakończenia rejestracji. Pokój nr 21 – obsługa podatników lub pokój nr 16 – opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Jeśli na skrzynkę użytkownika nie wpłynęła wiadomość potwierdzająca należy ponowić próbę rejestracji.

Logowanie

 1. W formularz logowania należy wpisać login i hasło profilu zaufanego użytkownika lub login i hasło wybrane podczas rejestracji konta w aplikacji „e-urząd”.
 2. Jeśli logowanie nie powiedzie się za pierwszym razem należy odświeżyć stronę w przeglądarce i zalogować się ponownie.

Usunięcie konta

 1. W celu usunięcia konta lub dezaktywacji konta użytkownika należy udać się do Urzędu Gminy Łomża z dowodem tożsamości. Pokój nr 21 – obsługa podatników lub pokój nr 16 – opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Prace konserwacyjne

Informacja o przeprowadzanych pracach konserwacyjny zostanie zamieszczona na stronach internetowych Urzędu Gminy Łomża oraz w Biuletynie Informacyjnym z 24 godzinnym wyprzedzeniem. W podanym okresie aplikacja może nie funkcjonować lub działać w sposób niestabilny.

 

Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

 • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
 • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
 • Korzystamy z Google Maps
 • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.