Strona główna » Inwestycje
21
gru
2023

Świetlica w Mikołajkach wyremontowana

Lśni nowością, jest ciepła i ekooszczędna. Świetlica wiejska w Mikołajkach, jako kolejna w Gminie Łomża, przeszła gruntowny remont przy wykorzystaniu środków z dotacji.

Mikołajki to jedna z 40 miejscowości w Gminie Łomża. Świetlica wiejska znajduje się w samym centrum. Obok niej jest boisko i plac zabaw zbudowany w 2021 roku, przy wsparciu środkami z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020.

Remont świetlicy był postulatem mieszkańców, którzy na ten cel od kilku lat przeznaczali środki funduszu sołeckiego. W 2021 r. za te pieniądze wymieniono podłogę. W kolejnym roku z funduszu sołeckiego miały być remontowane ściany, ale ostatecznie na prośbę Wójta Piotra Kłysa środki przeznaczono na wymianę lap oświetlenia ulicznego na energooszczędne. Do remontu świetlicy z funduszu sołeckiego powrócono w 2023 r., przeznaczając na ten cel całość środków. W tym czasie Gmina Łomża pozyskała także dofinansowanie w wysokości 142 497,00 zł z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Przy wykorzystaniu środków z obu źródeł i dołożeniu reszty z budżetu gminy, świetlica wiejska w Mikołajkach zyskała nowy blask, ale także ekologiczne i energooszczędne oświetlenie i ogrzewanie. Na dachu budynku świetlicy zamontowane zostały panele fotowoltaiczne, a ciepło zapewnia nowoczesna pompa ciepła z ogrzewaniem podłogowym. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań OZE rachunki, które opłaca gmina z tytułu utrzymania świetlicy będą mniejsze, a mieszkańcy zyskali komfortową przestrzeń.

- Brakuje jeszcze wyposażenia, ale decyzją zebrania wiejskiego całość środków z funduszu sołeckiego 2024 roku będzie wydana właśnie na ten cel – mówi Piotr Kłys, Wójt Gminy Łomża. – Wszyscy liczymy na to, że remont świetlicy, wraz z ogrzewaniem, którego dotychczas nie było w tym obiekcie, wpłynie nie tylko na estetykę świetlicy i wsi, ale przede wszystkim  przyczyni się do jeszcze większej integracji mieszkańców. To jest jeden z moich priorytetów. Remontujemy kolejne świetlice np. w Boguszycach, Nowych Kupiskach, Puchałach, Starej Łomży przy Szosie, Sierzputach Młodych czy Starych Modzelach, aby zapewnić mieszkańcom odpowiednie miejsca, do spotkań i integracji. Chcemy modernizować kolejne świetlice m.in. Gaci, Czaplicach i Chojnach Młodych. Rozpoczęliśmy już pracy związane z przekształceniem dawnego sklepu na świetlicę w Starej Łomży nad Rzeką.

Dziękujemy firmie BUD-MAR USŁUGI REMONTOWO-BUDOWLANE MARCIN KOZŁOWSKI, za profesjonalne i terminowe wykonanie remontu świetlicy.

 

Zrzut ekranu 2023-12-28 085829.png              

 

 

 • Świetlica w Mikołajkach wyremontowana
 • Świetlica w Mikołajkach wyremontowana
 • Świetlica w Mikołajkach wyremontowana
 • Świetlica w Mikołajkach wyremontowana
 • Świetlica w Mikołajkach wyremontowana
 • Świetlica w Mikołajkach wyremontowana
 • Świetlica w Mikołajkach wyremontowana
 • Świetlica w Mikołajkach wyremontowana
Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

 • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
 • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
 • Korzystamy z Google Maps
 • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.