Strona główna » Jednostki » Centrum Kultury Gminy Łomża
11
gru
2023

Nagrodzona Kapela Kurpiowska Gminy Łomża

Trzy nagrody w trakcie jednego tygodnia zdobyła Kapela Kurpiowska Gminy Łomża. Zaczęło się od Statuetki św. Wawrzyńca przyznanej przez Wójta Gminy Łomża za aktywność kulturalną z okazji jubileuszu 50-lecia Gminy Łomża. Kilka dni później nagrodę kapeli „za całokształt działalności artystycznej” przyznał Marszałek Województwa Podlaskiego. Trzecia nagroda do kapeli trafiła z rąk Starosty Łomżyńskiego „za inicjatywę społeczno-gospodarczą”.

- Bardzo się cieszymy, że nas doceniają i zapraszają, że możemy występować i kultywować kulturę kurpiowską, że jesteśmy widoczni w Łomży i powiecie łomżyńskim, w województwie podlaskim i Polsce, i poza granicami kraju – mówi Janina Nasiadko, śpiewaczka z Kapeli Kurpiowskiej Gminy Łomża.

Działalność Kapeli Kurpiowskiej Gminy Łomża od ponad 40 lat związana jest z upowszechnianiem kultury kurpiowskiej w województwie podlaskim, kraju i poza granicami Polski m.in. w: Estonii, Francji, Holandii, Łotwie, Niemczech, na Litwie i na Białorusi. O ich wysokim poziomie artystycznym świadczą liczne nagrody w konkursach w Polsce i Europie. W ostatnich latach kapela dwukrotnie zdobyła I miejsce w Ogólnopolskich Spotkaniach Kapel i Zespołów Ludowych w Kwidzynie. Jej występy ubogacają wydarzenie organizowane przez  Gminę Łomża, ale także m.in. Noce Muzeów w Warszawie. Obecnie kapela funkcjonuje przy Centrum Kultury Gminy Łomża w składzie: śpiew i tamburyn – Janina Nasiadko, śpiew i maryna – Ryszard Motulewicz, akordeon – Jerzy Sęk, trąbka - Sylwester Bednarczyk.

Foto: UMWP

 

  • Nagrodzona Kapela Kurpiowska Gminy Łomża
  • Nagrodzona Kapela Kurpiowska Gminy Łomża
  • Nagrodzona Kapela Kurpiowska Gminy Łomża
Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.