Strona główna » Samorząd
14
wrz
2023

Zasłużony dla transportu publicznego

Wójt Gminy Łomża Piotr Kłys został odznaczony medalem „Zasłużony dla Transportu Publicznego RP”. Uhonorowanie odbyło się podczas odbywającego się, w Porosłach pod Białymstokiem, Transportowego Spotkania 2023 z okazji Międzynarodowego Dnia Kierowcy Zawodowego.

Medal przyznany decyzją Kapituły Stowarzyszenia Polski PKS ma charakter prestiżowy - ogólnopolskiej i międzynarodowej nagrody dla osób, firm i instytucji za wybitne osiągnięcia w dziedzinie transportu.

- To wielkie wyróżnienie dla naszego samorządu. Gmina Łomża organizacją transportu publicznego zajmuje się od 2021 r. Korzystamy ze wszystkich możliwych dofinansowań zewnętrznych, aby nasi mieszkańcy mogli dotrzeć autobusami do szkół, pracy, lekarza czy Urzędu Gminy, który mieści się w samym centrum miasta Łomża – mówił Wójt Gminy Łomża Piotr Kłys.

Gmina Łomża początkowo wystartowała z trzema liniami zastępując autobusami PKS Nova autobusy MPK, które z końcem 2020 r. zaprzestały obsługiwanie tras docierających do kilku miejscowości gminy. Obecnie samorząd jest organizatorem 9 linii autobusowych, dojeżdżając przynajmniej 2 razy dziennie do 39 z 40 miejscowości Gminy. Trzy linie autobusowe obsługują także sąsiednie samorządy Nowogrodu, Rutek i Zbójnej. Tylko w tym roku – do końca sierpnia autobusy PKS Nova w ramach kursów linii organizowanych przez Gminę Łomża przejechały ponad 111 tysięcy kilometrów. 

 

  • Zasłużony dla transportu publicznego
  • Zasłużony dla transportu publicznego
  • Zasłużony dla transportu publicznego
  • Zasłużony dla transportu publicznego
  • Zasłużony dla transportu publicznego
Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.