Strona główna » Inwestycje
28
lip
2023

Pozwolenie na budowę drogi przez Wygodę

Wojewoda Podlaski wydał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla rozbudowy ok. 2,6 km DK63 przechodzącej przez Wygodę. Na tę inwestycję mieszkańcy Wygody i kierowcy wyczekiwali od lat. Umowę na zaprojektowanie i budowę tej drogi GDDKiA podpisała latem 2020 r.

Wskazany odcinek drogi krajowej nr 63 sięga od wyremontowanego już fragmentu drogi od Wygody do Zambrowa do zbudowanej w ramach budowy drogi ekspresowej S61 Via Baltica tzw. łącznicy sięgającej do węzła Łomża Południe S61 do drogi Łomża – Zambrów pomiędzy Podgórzem a Wygodą. Przez ostatnie trzy lata trwały prace projektowe. Dwa lata temu - 21 października 2021 r. Wójt Gminy Łomża wydał decyzję środowiskową dla tej inwestycji. Formalnym zakończeniem etapu prac projektowych jest wydanie przez Wojewodę decyzji ZRID.

- W maju tego roku, gdy wspólnie ze starostą łomżyński otwieraliśmy ul. Kościelną w Wygodzie, mieszkańcy dopytywali kiedy będzie zrobione skrzyżowanie ul. Kościelnej z drogą krajową Łomża – Zambrów. Tę inwestycję prowadzi GDDKiA,  nasza powiatowo-gminna została tak wykonana, aby połączyć się z planowanym w centrum Wygody rondem. Zapewni bezpieczeństwo kierowcom, ale dzięki przebudowie pozostałych skrzyżowań, zaprojektowanym nowym jezdniom, chodnikowi i ścieżce pieszo-rowerowej bezpieczniejsi będą także piesi – przede wszystkim mieszkańcy Wygody i okolicznych miejscowości – mówi Piotr Kłys Wójt Gminy Łomża.

Kontrakt z GDDKiA na realizację zadania „przejście przez Wygodę” realizuje konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Budownictwa Komunikacyjnego (lider), UNIBEP, VALUE ENGINEERING oraz PNOL.  

Odcinek, na który GDDKiA uzyskała zezwolenie na realizację inwestycji drogowej, zakończy modernizację DK63 między węzłem Zambrów Zachód na drodze S8 a węzłem Łomża Południe na drodze S61.

Wydanej decyzji ZRID Wojewoda Podlaski nadał rygor natychmiastowej wykonalności.

 

Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.