Strona główna » Dla mieszkańców
20
cze
2023

Edukacja Ekologiczna z Gminą Łomża

Dlaczego drzewa są naszym skarbem, a pszczoły są ważne oraz jak być świadomym eko-klientem – m.in. tego dowiadują się uczniowie ze szkół podstawowych Gminy Łomża. W maju w poszczególnych szkołach odbyły się warsztaty realizowane w ramach zadania pn. „Edukacja z zakresu ochrony środowiska, gospodarki wodnej i zrównoważonego rozwoju w Gminie Łomża”. Na jego prowadzenie Gmina Łomża otrzymała dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku.

Cykl warsztatów ekologicznych adresowanych do uczniów wszystkich klas szkół podstawowych prowadzą specjaliści, m.in. pracownicy Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi. To oni uzmysławiają najmłodszym mieszkańcom Gminy Łomża dlaczego drzewa naszym skarbem, a pszczoły są ważne. Uczniowie dowiadują się także jak należy prawidłowo segregować odpady, oraz dlaczego jest to takie ważne dla ludzi i środowiska. Uczą się także co można zrobić z  niepotrzebnych już rzeczy, które w ramach recyklingu mogą zyskać drugie, zupełnie inne przeznaczenie i nadal nam służyć.

Dodatkowo w ramach realizacji zadania „Edukacja z zakresu ochrony środowiska, gospodarki wodnej i zrównoważonego rozwoju w Gminie Łomża” zostanie opracowana i wydana broszura edukacyjna, która następnie będzie dystrybuowana za darmo wśród mieszkańców gminy. Gmina zorganizuje również dwie konferencje edukacyjne o tematyce innowacyjnych rozwiązań w rolnictwie ekologiczny oraz popularyzacji produkcji ekologicznej i jej wpływu na ochronę środowiska.

Realizacja zadania, na które Gmina Łomża otrzymała 45 041,91 zł dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku rozpoczęła się w maju i planowana jest do listopada. Celem projektu jest podniesienie świadomości ekologicznej oraz upowszechnienie zwłaszcza u dzieci i młodzieży, ale także i starszych mieszkańców Gminy Łomża wiedzy z zakresu ekologii, ochrony środowiska i rolnictwa ekologicznego.

Zrzut ekranu 2023-06-21 151851.png

 

Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.