Strona główna » Dla mieszkańców
29
maj
2023

Odlotowy Gminny Dzień Dziecka z CPK!

Będzie można poczuć się jak pilot samolotu, będą przeciążenia i bezwładność, będzie adrenalina, wiatr we włosach i radość. Odlotowy Gminny Dzień Dziecka z Centralnym Portem Komunikacyjnym w najbliższą sobotę 3 czerwca w Konarzycach zapewni moc atrakcji dzieciom i całym rodzinom. Wszystko w klimacie lotniczym i kolejowym! Zaczynamy o godz. 10:00 na placu przy Szkole Podstawowej w Konarzycach.

Konarzyce to druga co do wielkości miejscowość w Gminie Łomża. Wszystkie rozważane obecnie warianty przebiegu linii kolejowej CPK Ostrołęka – Łomża – Pisz – Giżycko przechodzą przez tereny Konarzyc lub w najbliższym sąsiedztwie. Konarzyce to także miejscowość, w której znajduje się największa – pod względem liczy uczniów – szkoła podstawowa w Gminie Łomża. Te okoliczności sprawiły, że w Konarzycach wspólny festyn z okazji Dnia Dziecka zorganizują Gmina Łomża i Centralny Port Komunikacyjny. „Odlotowy Gminny Dzień Dziecka z CPK” odbędzie się w sobotę 3 czerwca 2023 r. na placu przy Szkole Podstawowej w Konarzycach.

Wśród atrakcji rodzinnego festynu są m.in. symulator lotu, który pozwoli poczuć się jak za sterami największych samolotów czy żyroskop, który pokaże jak wygląda Wasza odporność na przeciążenia, jak dobrze orientujecie się w trójwymiarowej przestrzeni. Na zainteresowanych będzie czekać także Eurobungee - połączenie popularnych trampolin z elastycznymi gumami zamontowanymi na wysuniętych ramionach. Dzięki takiej konfiguracji urządzenie daje możliwość wzbicia się wysoko w powietrze i bezpiecznego wykonywania widowiskowych akrobacji.

Dla tych lubiących mniejsze dawki adrenaliny będą dmuchańce, gry i zabawy, malowanie twarzy, pociągu i latawców, występy zespołów dziecięcych, zajęcia sportowe, oraz napoje i przekąski, także na słodko.

W festynie udział wezmą przedstawiciele i eksperci z Centralnego Portu Komunikacyjnego. Będzie to doskonała okazja do rozmów o aktualnych planach i zamierzeniach Centralnego Portu Komunikacyjnego, także o tych związanych z budową nowej linii kolejowej prowadzącej do Łomży.

Partnerami Gminy Łomża przy organizacji Odlotowego Gminnego Dnia Dziecka z CPK są Centralny Port Komunikacyjny i Centrum Kultury Gminy Łomża. W organizację zaangażowani są również: Szkoła Podstawowa im. Jadwigi Dziekońskiej ps. „Jadzia” w Konarzycach, Ochotnicza Straż Pożarna w Konarzycach, Koło Gospodyń Wiejskich w Konarzycach.

Jednocześnie informujemy, że w dniu festynu wjazd samochodem na teren szkoły nie będzie możliwy. Zachęcamy do przyjazdu rowerami.

 

Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.