Strona główna » Inwestycje
19
maj
2023

W Podgórzu i Pniewie powstaną hale sportowe

Dwie wielofunkcyjne hale sportowe powstaną w Podgórzu i Pniewie, dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Wczoraj ogłoszono wyniku Programu Olimpia, realizowanego w 100-lecie pierwszych występów reprezentacji Polski na igrzyskach olimpijskich.

Gmina Łomża na budowę przyszkolnych obiektów sportowych otrzymała 2,8 mln złotych dla Szkoły Podstawowej w Pniewie i 2,77 mln zł dla Szkoły Podstawowej w Podgórzu.

- Cieszę, się, że Rząd odpowiada na realne potrzeby małych społeczności – chwali Piotr Kłys wójt Gminy Łomża. - Sami nie bylibyśmy w stanie pobudować hali przy każdej szkole. Dzięki temu dzieci w Pniewie i Podgórzu będą mogły ćwiczyć w ogrzewanej sali przez cały rok. Mam nadzieję, że z nowych obiektów będą mogli korzystać już od września 2024 r.

Zakres zadania planowanego przez gminę obejmuje budowę dwóch boisk wielofunkcyjnych o wymiarach pola gry do 20mx40m, budowę zadaszenia o stałej konstrukcji, budowę zaplecza sanitarno-szatniowego, łącznika ze szkołą, wyposażenie hali w mobilną strzelnicę laserową oraz mobilną scenę.

Celem Programu Olimpia jest poprawa dostępu do nowoczesnej przyszkolnej infrastruktury sportowej, przez co umożliwi  sportowy rozwój młodzieży oraz aktywność fizyczną w ogóle. 

  • W Podgórzu i Pniewie powstaną hale sportowe
Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.