Strona główna » Dla mieszkańców
5
maj
2023

Rowerem na „Kurpiowską Majówkę u Stacha”  dla pożytku i z przyjemnością

Dla większości jazda rowerem wiąże się z przyjemnością, ale niesie ona także kilka dodatkowych korzyści, które pozytywnie wpływają na nasze zdrowie i jakość życia. Zachęcamy do przyjechania rowerem na niedzielną „Kurpiowską Majówkę u Stacha” w Lesie Jednaczewskim dla pożytku i z przyjemności.

Specjaliści, lekarze, dietetycy i wielu innych poleca jazdę na rowerze. Nie chodzi tylko o to, że jeżdżąc rowerem spalany jest tłuszcz – choć to też prawda. Jazda rowerem kształtuje mięśnie nóg, a dokładniej łydki, dwugłowy i czworogłowy uda, ale także mięśnie pośladkowe, mięśnie brzucha, pleców, klatki piersiowej oraz barków.

Rower jest świetnym sposobem na poprawę funkcjonowania układu krążenia. Wytrenowane serce to niższe tętno spoczynkowe, większa wydolność, lepsze samopoczucie, niższe ryzyko wystąpienia miażdżycy, zawałów i innych chorób związanych z nadmierną ilością tkanki tłuszczowej i brakiem ruchu.

Poza tym człowiek w czasie wysiłku wytwarza endorfiny, czyli hormony peptydowe wywołujące dobre samopoczucie i stany euforyczne (czytaj: szczęście). Stan ten pogłębia się, gdy rowerem jedziemy w miejsca, gdzie możemy obcować z naturą, tam gdzie jest czyste powietrze, zielona trawa, wysoki las…

Czyli dokładnie tak, jak jest w Lesie Jednaczewskim. Podczas niedzielnej „Kurpiowskiej Majówki u Stacha”, będzie jeszcze więcej atrakcji. Specjalnie dla cyklistów stanowisko wystawią funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Łomży. Na miejscu będą wykonywali znakowania rowerów.

- Znakowanie pomaga zidentyfikować odzyskany jednoślad w przypadku, gdy dojdzie do jego kradzieży – przekazują policjanci.  - Zdarza się bowiem, że podczas zgłaszania faktu utraty roweru, właściciele nie są w stanie podać żadnych informacji identyfikujących rower i nie mają ich nigdzie zapisanych. Dlatego też policjanci zachęcają do zapisania numeru ramy, zrobienia zdjęcia, a także do oznakowania swojego jednośladu. Informacje ze znakowania pozostaną w jednostce Policji.

"Kurpiowska Majówka u Stacha” w Lesie Jednaczewskim odbędzie się w 290. rocznicę chwalebnej śmierci Stacha Konwy – przywódcy oddziałów kurpiowskich walczących ze Szwedami, Sasami i Moskalami. Będą obozowiska historyczne, bitwa oddziału kurpiowskiego ze szwadronem wojsk rosyjskich, bieg Stacha Konwy na 10 km, turniej szkół Gminy Łomża o Topór Stacha Konwy, występy zespołów i kapel kurpiowskich, dmuchańce i animacje dla dzieci oraz słodkie i swojskie jadło. Zabawę poprzedzi polowa Msza święta sprawowana przed pomnikiem Stacha Konwy o godzinie 11.00.

Wydarzenie pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego Artura Kosickiego, zrealizowane przy wsparciu województwa podlaskiego. Sponsor: OSM Piątnica.

 

majówka banerek.jpgaktywna banerek.jpg

Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.