Strona główna » Dla mieszkańców » OZE w Gminie Łomża
24
kwi
2023

ZAKOŃCZENIE PROJEKTU ,,ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII W GMINIE ŁOMŻA”

Gmina Łomża zakończyła realizację projektu pn. „Odnawialne źródła energii w Gminie Łomża” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej V. Gospodarka niskoemisyjna, Działania 5.1 Energetyka oparta na odnawialnych  źródłach energii, Typy projektu: inwestycje z zakresu budowy nowych jednostek wytwarzania  energii elektrycznej i/lub cieplnej wykorzystujących energię słoneczną polegających na instalacji ogniw fotowoltaicznych lub kolektorów słonecznych na budynkach mieszkalnych, w tym budynkach  jednorodzinnych na potrzeby własne Grantobiorców, tj. z wyłączeniem budynków, w których prowadzona jest działalność gospodarcza, w tym działalność rolnicza — Projekty grantowe.

Łączna wartość inwestycji to 2 258 910,65 zł, dotacja ze środków UE to: 1 386 504,57 zł. Projekt spotkał się z wielkim zainteresowaniem mieszkańców o czym świadczą nowo powstałe instalacje służące do pozyskiwania energii z odnawialnych źródeł w liczbie 116 sztuk, w tym: 108 szt. instalacji fotowoltaicznych i 8 instalacji kolektorów słonecznych. Dzięki inwestycji i pozyskanym środkom unijnym na terenie gminy osiągnięty został wskaźnik rezultatu ,,Produkcja energii elektrycznej z nowo wybudowanych instalacji wykorzystujących OZE to 407,33 [MWhe/rok].

Program był szansą dla mieszkańców naszej gminy na obniżenie rachunków za energię elektryczną. Niewątpliwie, zastosowanie odnawialnych źródeł energii to dla gminy remedium na nadchodzące wyzwania i skutki światowego kryzysu energetycznego i inflacyjnego. To kolejny proekologiczny i zgodny z zasadami zrównoważonego rozwoju projekt, który gmina zrealizowała, stopniowo zastępując energię wytwarzaną w oparciu o konwencjonalne źródła energii, energią zieloną i zmniejszając emisję CO2 i substancji szkodliwych do atmosfery.

Zrzut ekranu 2023-04-24 124321.png

Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.