Strona główna » Jednostki » Ośrodek Pomocy Społecznej
8
lut
2023

Strażacy ochotnicy podsumowują 2022 r.

Jednaczewo, Konarzyce, Pniewo, Podgórze i Stare Kupiski to miejscowości z Gminy Łomża, w których strażacy ochotnicy już podsumowali miniony rok. We wszystkich zebraniach sprawozdawczych OSP uczestniczy Wójt Gminy Piotr Kłys, który jest także Prezesem Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.

Na terenie Gminy Łomża funkcjonuje osiem Ochotniczych Straży Pożarnych. W roku 2022 łącznie brały one udział w 191 wydarzeniach na terenie naszej Gminy - w tym 57 pożarach, 130 innych miejscowych zagrożeniach, a 4 alarmy okazały się fałszywe.

Jako pierwsi zebrania sprawozdawcze zorganizowali druhowie z Kupisk i Jednaczewa. Pierwsza z jednostek w minionym roku obchodziła 65-lecie istnienia i weszła do krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego (KSRG), druga świętowała 70-lecie i tej okazji otrzymała sztandar. Dumą jednostki, która działa poza systemem KSRG, jest Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza jedna z nielicznych młodzieżowych drużyn pożarniczych w powiecie łomżyńskim. Tworzy ją 21 osób w tym 5 dziewcząt, a opiekę nad drużyną sprawuje druh Paweł Piwowarski.

W ubiegłym roku strażacy z OSP Stare Kupiski do akcji wyjeżdżali 21 razy, strażacy z OSP Pniewa - 15 razy, strażacy z OSP Jednaczewo – 5 razy. W Gminie Łomża niekwestionowanym liderem w tym zestawieniu jest jednostka OSP Konarzyce, która w 2022 roku wzywana była aż 62 razy, czyli miała o 10 więcej wyjazdów, niż druga w zestawieniu OSP Podgórze (52 wyjazdy).

W planach i marzeniach strażaków na 2023 rok są zakupy także nowych samochodów gaśniczych. Planują to jednostki OSP w Kupiskach, OSP w Konarzycach, ale także marzą o nowym samochodzie strażacy z OSP w Gaci, którzy jeszcze są przed swoim zebraniem sprawozdawczym.

- Staramy się, doceniając determinację druhów, znaleźć wsparcie, aby te marzenia o nowych samochodach i zarazem realne potrzeby zaspokoić. To jednak ogromny wysiłek dla samorządu - mówił wójt Piotr Kłys - Jeden nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy kosztuje ponad milion złotych. Za zgodą Rady Gminy Łomża zabezpieczyliśmy w tegorocznym budżecie po 500 tysięcy złotych na dwa samochody. Sporo więc trzeba będzie jeszcze pozyskać z innych źródeł, aby marzenia mogły się ziścić. 

Deklaracje o wsparciu strażaków z Gminy Łomża w działaniach na rzecz nowych samochodów i wyposażenia składali i zapewniali goszczący na spotkaniach sprawozdawczych politycy: poseł Jarosław Zieliński, senator Adam Marek Komorowski, wicemarszałek województwa podlaskiego Marek Olbryś i radny Sejmiku Piotr Modzelewski. Podczas spotkania w Konarzycach na ręce prezesa OSP Konarzyce Piotra Mierzejewskiego przekazali symboliczny czek na ponad 23 tys. zł. związany z udziałem jednostki w programie Funduszy Ochrony Środowiska - Narodowego i Wojewódzkiego „Mały Strażak”.

 • Strażacy ochotnicy podsumowują 2022 r.
 • Strażacy ochotnicy podsumowują 2022 r.
 • Strażacy ochotnicy podsumowują 2022 r.
 • Strażacy ochotnicy podsumowują 2022 r.
 • Strażacy ochotnicy podsumowują 2022 r.
 • Strażacy ochotnicy podsumowują 2022 r.
 • Strażacy ochotnicy podsumowują 2022 r.
 • Strażacy ochotnicy podsumowują 2022 r.
 • Strażacy ochotnicy podsumowują 2022 r.
Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

 • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
 • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
 • Korzystamy z Google Maps
 • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.