Strona główna » Dla mieszkańców
2
lut
2023

Tylko do 10 marca można składać wnioski do programu usuwania folii rolnicznych

W związku z ogłoszeniem o naborze wniosków w ramach Programu Priorytetowego „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej” przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Wójt Gminy Łomża zaprasza rolników z terenu naszej gminy do zgłaszania udziału w projekcie poprzez  wypełnienie stosownej Deklaracji, zamieszczonej poniżej.

W pierwszej kolejności należy sporządzić inwentaryzację odpadów z folii rolniczych, siatki i sznurka do owijania balotów, opakowań po nawozach i typu Big Bag na terenie gminy, w związku z czym niezbędne jest zebranie danych dotyczących ilości zalegających folii.

Osoby zainteresowane proszę o wypełnienie deklaracji i złożenie jej w Urzędzie Gminy Łomża, pokój nr 17a w godzinach pracy Urzędu tj.745 -  1545 w terminie od 02.02.2023 r. do 10.03.2023 r.  bądź u sołtysa danej miejscowości.

Do dofinansowania kwalifikują się koszty transportu oraz odzysku lub unieszkodliwienia odpadów z folii rolniczych, siatki i sznurka do owijania balotów, opakowań po nawozach i typu Big Bag. Podatek VAT nie jest objęty dofinansowaniem, w związku z czym osoby zainteresowane odbiorem odpadów pochodzących z działalności rolniczej będą zobowiązane pokryć koszty podatku VAT.

Folie powinny być czyste tj. opróżnione z zawartości, bez ziemi i innych zanieczyszczeń oraz spakowane i przygotowane do załadunku. Ponadto powinny być przechowywane u rolnika pod dachem, aby nie zalegało na nich błoto, woda czy śnieg.

Projekt ma na celu ułatwienie mieszkańcom Gminy Łomża pozbycia się odpadów pochodzących z gospodarstw rolnych w sposób prawidłowy, ekologiczny i przyjazny środowisku.

Więcej informacji pod numer: 86 473-73-21

foto: www.tygodnik-rolniczy.pl

Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.