Strona główna » Inwestycje
15
lis
2022

Cmentarze w Chojnach Młodych i Gaci coraz ładniejsze

Na cmentarzu wojennym z okresu I wojny światowej żołnierzy niemieckich w miejscowości Chojny Młode ruszyły prace renowacyjne.

Pierwszym etapem prac na cmentarzu wojennym w Chojnach Młodych jest odnowienie nagrobków. Nagrobki są czyszczone z mchów i porostów, a wykute w granicie litery pokrywane są czarna farbą. Na cmentarzu widać już pierwsze efekty, można już w łatwy sposób odczytać nazwiska z nagrobków. Wśród poległych znajdują się takie nazwiska jak Kalinka, Szygłowski czy też Macijewski co świadczy o tym, że pochowani są tam także Polacy, którzy zostali wcieleni do armii zaborców i niejednokrotnie walczyli z Polakami walczącymi po przeciwnej stronie.

Przypominamy również, że w ramach zadania na cmentarzu wojennym w Chojnach Młodych zostanie  naprawione ogrodzenie. Na cmentarzu w Gaci natomiast zostaną oczyszczone i pomalowane dwa żelazne krzyże wieńczące kamienne słupy bramy wejściowej i naprawione ogrodzenie. Ponadto na obu cmentarzach zostaną wykonane i ustawione nowe tablice informacyjne oraz historyczne, opisujące wydarzenia z okresu I wojny światowej. Teren obu cmentarzy będzie uporządkowany.

Projekt bez tytułu(2).png

  • Cmentarze w Chojnach Młodych i Gaci coraz ładniejsze
  • Cmentarze w Chojnach Młodych i Gaci coraz ładniejsze
  • Cmentarze w Chojnach Młodych i Gaci coraz ładniejsze
Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.