Strona główna » Dla mieszkańców
2
sty
2023

Coraz więcej osób mówi: Gmina Łomża – Tu jest mój dom!

Gmina Łomża od lat jest najbardziej dynamiczną społecznie gminą w regionie łomżyńskim. W 2022 rok liczba mieszkańców Gminy ponownie wzrosła. Według danych Urzędu Stanu Cywilnego na koniec 2022 r. zameldowanych na pobyt stały i czasowy było 11 617 osób – o 126 więcej niż w 2021 r.

Z danych USC wynika, że na koniec 2022 roku w 40 miejscowościach Gminy Łomża na pobyt stały zameldowanych było 11 534 osób, a na pobyt czasowy – 83. Miniony rok był kolejnym z rzędu, w którym liczba mieszkańców gminy wzrosła. Stało się tak przede wszystkim za sprawą migrantów – czyli tych, którzy sami wybrali Gminę Łomża, jako miejsce do życia i właśnie tu wybudowali swój nowy dom. Najczęściej wybierali takiej lokalizacje jak: Konarzyce, Stare Kupiski, Podgórze, Stara Łomża przy Szosie czy Giełczyn. Przez cały 2022 r. do Urzędu Gminy Łomża wpłynęły 83 zawiadomienia o zakończeniu budowy domu.

W 2022 roku zdecydowanie - w stosunku do 2021 r. - zmalała liczba osób, które odeszły z tego świata. Przez cały ubiegły rok odnotowano 93 zgony mieszkańców gminy, podczas gdy rok wcześniej było ich aż 118.

W ubiegłym roku pierwszy krzyk nowonarodzonych mieszkańców Gminy Łomża, słychać było 90 razy. Przez minione 12 miesięcy na świat przyszło 45 chłopców i 45 dziewczynek. Nowonarodzeni chłopcy najczęściej otrzymywali imiona: Jan, Szymon, Mikołaj, Ignacy, Natan. Natomiast jeśli chodzi o dziewczynki to rodzice najchętniej wybierali imiona takiej jak: Julia, Amelia, Zuzanna, Klara, Maja.

Z powyższych danych wynika, że w Gminie Łomża, podobnie jak w województwie i całym kraju, na koniec roku zanotowano ujemny przyrost naturalny. W gminie Łomża ten „deficyt” jest stosunkowo niski i… pojawiła się nadzieja na zmianę niekorzystnego trendu. Jest nią niemal dwukrotny wzrost liczby małżeństw. W 2022 roku zawarto 92 małżeństwa, podczas gdy w 2021 r. – 49.

Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.