Strona główna » Dla mieszkańców
29
gru
2022

Kostka, orzech i groszek dostępne dla mieszkańców Gminy Łomża

Kostka, orzech i groszek – to trzy frakcje węgla jakie sprzedaje mieszkańcom Gmina Łomża w ramach ustawy o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych. Do środy 28 grudnia mieszkańcy zakupili już ponad 200 ton węgla. Jego dystrybucją na terenie gminy zajmują się składy węgla w Konarzycach i w Modzelach Skudosze, a kolejni zainteresowani jego zakupem mogą składać wnioski w Urzędzie Gminy.

Gmina Łomża w ramach ustawy o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych sprzedaje węgiel od 5 grudnia 2022 r. Początkowo dostępny był tylko węgiel w asortymencie groszek wielkości od 8 do 25 mm i orzech od 25 do 50 mm. W tym tygodniu udostępniony został także węgiel grubszy typu kostka o wielkości od 50 do 110 mm. Zgodnie z przepisami prawa w tym roku uprawnieni mieszkańcy mogą zakupić do 1,5 tony węgla. Węgiel, po preferencyjnej cenie 2000 zł za tonę, mogą kupić uprawnieni mieszkańcy, którzy złożyli w Urzędzie Gminy Łomża stosowny wniosek.

Zakup węgla będzie możliwy także po nowym roku - Wójt Gminy Łomża Piotr Kłys podpisał aneks wydłużający umowę z PGE Paliwa na dostawy węgla dla mieszkańców w 2023 roku.

Dodajmy, że dotychczas węgiel w preferencyjnej cenie zakupiło ok. 150 mieszkańców Gminy Łomża.

Kupić węgiel po preferencyjnej cenie może osoba fizyczna z gospodarstwa domowego, która jest uprawniona do dodatku węglowego. W ramach zakupu preferencyjnego członek gospodarstwa domowego może kupić węgiel w dwóch partiach.

Ilości możliwe do zakupu w tych okresach zostały określone w rozporządzeniu Ministra Aktywów Państwowych w sprawie ilości paliwa stałego dostępnej dla jednego gospodarstwa domowego i wynoszą:

  1. Do dnia 31 grudnia 2022 r. – nie więcej niż 1500 kg.
  2. Od dnia 1 stycznia 2023 r. – nie więcej niż 1500 kg.

Rozporządzenie wskazuje również, że w przypadku gdy do dnia 31 grudnia 2022 r. nie dokonano zakupu paliwa stałego w ramach zakupu preferencyjnego albo dokonano takiego zakupu w ilości mniejszej niż 1500 kg to niewykorzystana ilość paliwa stałego powiększa limit dla drugiego z ww. okresów.

Dystrybucją węgla w ramach realizację przez Gminę Łomża ustawy o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych dla mieszkańców zajmują się dwa składy węgla:

Marpal w Konarzycach ul. Łomżyńska 41,
PU Moden w Modzelach Skudosze 59A

Zalecamy przed zakupem sprawdzić, czy dostępna frakcja węgla będzie spełniała Państwa oczekiwania. Próbki węgla można zobaczyć także przy wejściu do Urzędu Gminy.

 

Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.