Strona główna » Samorząd » Rada Gminy
5
gru
2022

20 lat w samorządzie gminnym

30 listopada 2022 roku jubileusz 20-lecia działalności w samorządzie Gminy Łomża  obchodził Sławomir Zacharczyk - obecny Przewodniczący Rady Gminy Łomża. Pan Sławomir jest radnym najdłużej zasiadającym w radzie w historii Gminy Łomża. Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Sławomir Zacharczyk odbierał życzenia i gratulacje.

- W 2002 r. odbyły się pierwsze według nowej ustawy wybory samorządowe. Już wtedy ludzie pracowali nad tym, żeby obraz gminy się zmieniał na lepsze. To, że zmieniamy dzisiaj gminę na lepsze, to nie jest nasz autorski pomysł. Kontynuujemy pewną pracę samorządu, która była rozpoczęta wiele lat temu. Dzisiaj symbolem tej kontynuacji jest osoba Pana Przewodniczącego, w którym uosabia się cała historia pracy samorządowej naszej gminy – mówił Piotr Kłys, wójt Gminy Łomża.

Wójt Gminy Łomża wręczył jubilatowi pamiątkową statuetkę i obraz ze zdjęciami z najważniejszych momentów minionych dwudziestu lat. Przewodniczący z trudem ukrywał wzruszenie.

- Gdy uświadomiłem sobie, że to już 20 lat minęło, jak zostałem wybrany do rady gminy zadałem sobie pytanie: kiedy to minęło? Jednocześnie zdałem sobie sprawę, jak dużo się w tym czasie stało i bardzo dużo się zmieniło w tej naszej małej ojczyźnie jaką jest gmina Łomża – mówił Sławomir Zacharczyk. -  Rozpoczynając swoja pierwszą kadencję mogłem tylko pomarzyć o tym, że gmina znajdzie się w takiej pozycji, tu i teraz.

Sławomir Zacharczyk wyraził także pragnienie, by dalsza współpraca z radnymi i wójtem była kontynuacją tego, co robili dotychczas. Pozwoli to dokonać jeszcze większego rozwoju gminy na chwałę jej mieszkańców.

Sławomir Zacharczyk jest aktywnym działaczem społecznym z doskonałym kontaktem z mieszkańcami gminy. Poczynając od 2002 r. przez pięć kolejnych kadencji samorządu, wybierany był przez mieszkańców na radnego Rady Gminy. Cieszy się zaufaniem i uznaniem mieszkańców okręgu wyborczego obejmującego wsie Andrzejki, Boguszyce, Czaplice i Kisiołki, ale także uznaniem innych radnych gminy. W latach 2006 – 2012 Sławomir Zacharczyk pełnił funkcję Przewodniczącego Komisji Rozwoju Gospodarczego Rady Gminy Łomża. Od wyborów w 2018 do chwili obecnej jest Przewodniczącym Rady Gminy Łomża.

Jego naczelną zasadą w kierowaniu pracami Rady Gminy Łomża jest „zgoda buduje”. Może poszczycić się dobrą współpracą ze wszystkimi radnymi oraz wójtem. Posiada umiejętność jednania i zdolność wypracowywania kompromisów nawet w najtrudniejszych sporach samorządowych.

 • 20 lat w samorządzie gminnym
 • 20 lat w samorządzie gminnym
 • 20 lat w samorządzie gminnym
 • 20 lat w samorządzie gminnym
 • 20 lat w samorządzie gminnym
 • 20 lat w samorządzie gminnym
 • 20 lat w samorządzie gminnym
Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

 • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
 • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
 • Korzystamy z Google Maps
 • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.