Strona główna » Jednostki » Szkoły Podstawowe
1
wrz
2022

Rozpoczyna się nowy rok szkolny

Szanowni Rodzice, Dyrektorzy
Drodzy Nauczyciele i Pracownicy obsługi szkół
oraz Wy Uczniowie, kochane Dzieci

Witam na rozpoczęciu roku szkolnego 2022/2023. Cieszę się, że wakacje upłynęły bezpiecznie, a  teraz wszyscy wypoczęci i zdrowi zjawili się na inauguracji nowego roku szkolnego. Mam nadzieję, że dzięki wspaniałej pogodzie był to dla Was, drodzy uczniowie, czas dobrego i efektywnego wypoczynku. Jestem przekonany, że w związku z tym z nową energią i zapałem przystąpicie do nauki.

Szczególnie ciepło witam w progach szkół Gminy Łomża naszych najmłodszych uczniów, dla który dziś są pierwsze małe kroki w wielkim świecie edukacji i nauki. Niech czas spędzony w tej szkole będzie dla Was czasem pasjonującego rozwoju, nawiązywania przyjaźni, który będziecie zawsze dobrze wspominać.

Zwracam się do kadry pedagogicznej, która po wakacyjnym wypoczynku z całą pewnością z pełnym zaangażowaniem rozpocznie przekazywanie wiedzy i kształtowanie osobowości uczniów. Wszystkim nauczycielom, życzę niesłabnącego zapału w realizacji tego zadania.  Życzę sukcesów uczniów, a także satysfakcji z dobrze wykonywanej pracy.

Rodzicom, życzę aby ich pociechy przynosiły ze szkoły tylko dobre oceny i stale dawały powody do dumy.

Wszystkim życzę, aby rozpoczynający się dziś rok nauki był udany, przebiegał bez zakłóceń i przyniósł wszystkim poczucie spełnienia i satysfakcji.

Ponieważ pierwszy dzień roku szkolnego w Polsce przypada w rocznicę wybuchu II wojny światowej proszę wszystkich o pamięć o bohaterach tamtych tragicznych dla naszej ojczyzny dni.  Przywołam słowa naszego rodaka błogosławionego kard. Stefana Wyszyńskiego: „Naród bez dziejów, bez historii, bez przeszłości, staje się wkrótce narodem bez ziemi, narodem bezdomnym, bez przyszłości.”

Dziś znaczenie tego zdania staje się bardziej wyraziste, gdy uświadomimy sobie, że od ponad pół roku trwa wojna w sąsiedniej Ukrainie. Naród ukraiński broni swojej ziemi, swojej tożsamości i swojej przyszłości przed napaścią Rosji. W naszej społeczności, także szkolnej, mamy dziś ukraińskich uchodźców wojennych.  Przyjmujemy Was z otwartymi sercami.

Szanowni Państwo raz jeszcze życzę wszystkim udanego roku szkolnego.

 

Piotr Kłys

Wójt Gminy Łomża

Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.