Strona główna » Inwestycje
4
lip
2022

Budujemy drogi… i ich infrastrukturę

Pogoda sprzyja pracom drogowym w Gminie Łomża. W kilku miejscowościach budowane są drogi, rozbudowywane jest ich oświetlenie, powstają bezpieczne przejścia dla pieszych. To kosztowne prace, ale co bardzo ważne, realizowane z pozyskanym przez gminę dofinansowaniem ze źródeł zewnętrznych.

Drogowcy pracują w Konarzycach, Starej Łomży, Nowych Kupiskach i Starych Kupiskach, Jednaczewie, Starych Modzelach i Modzelach – Wypychach czy Wygodzie. Największa wartościowo jest inwestycja prowadzona na ul. Wiejskiej w  Starej Łomży przy Szosie. Powstał tam odcinek nowej asfaltowej jezdni o długości ok. 800 m, wraz z nową kanalizacją deszczową, oświetleniem LED, kanałem technologicznym i wodociągiem. Koszt realizacji pierwszego etapu budowy ul. Wiejskiej wynosi ok. 2,3 mln zł, przy czym ponad 1,1 mln zł, to pozyskane środki z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

W Jednaczewie i Wygodzie trwają prace związane z budową ulicy Łąkowej i Kościelnej, w ciągu dróg powiatowych. Powiat Łomżyński jest inwestorem, zaś Gmina Łomża współfinansuje to zadanie. Dzięki takiej dobrej współpracy na oba zadania udało się pozyskać dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, a mieszkańcy będą mogli korzystać z nowej infrastruktury. Np. w Wygodzie w ramach inwestycji poza nową jezdnią o długości ok. 900 metrów wraz z chodnikami i ciągiem pieszo-jezdnym, wykonawca wybuduje oświetlenie drogowe i przebuduje wodociąg.  

- Przy okazji gruntownej przebudowy drogi postanowiłem zmienić jeden z najstarszych odcinków wodociągowych w naszej gminie - magistralę azbestową z końca lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku – mówi Piotr Kłys Wójt Gminy Łomża.

Poza dużymi inwestycjami drogowymi prowadzone są także te o mniejszym zakresie. Przykładem może być budowa nowych poboczy w Nowych Kupiskach wzdłuż drogi do Bożenicy. Po obu stronach jezdni powstają pobocza o szerokości ok. 75 cm z polbruku. W ramach prac wzmacniane są także skarpy rowów za pomocą płyt ażurowych. To zadanie w całości finansowane z budżetu Gminy Łomża.

Ze środków pozyskanych z dotacji w najbliższym czasie mają zostać ukończone i oddane do użytku bezpieczne przejścia dla pieszych w Konarzycach i Starych Kupiskach. Gruntownie zmodernizowane, lub zbudowane zupełnie od nowa przejścia zostały doświetlone lampami energooszczędnymi LED, a w pobliżu przejść zainstalowano progi zwalniające i znaki aktywne w postaci pulsujących lamp. W Konarzycach powstają 4 takie przejścia przez jezdnię, dwa pomiędzy ul. Szkolną i Lipową oraz dwa na ul. Łomżyńskiej, w pobliżu remizy OSP. W Starych Kupiskach przebudowywane są przejścia w obrębie skrzyżowanie ul. Łomżyńskiej z ul. Dworną, na ul. Łomżyńskiej przy sklepie, na ul. Dwornej w okolicy biblioteki oraz w obrębie skrzyżowania ul. Łomżyńskiej z Jednaczewską i Krótką.

Poprawę bezpieczeństwa mieszkańców powoduje również rozbudowa ulicznego oświetlenia. W okresie wakacyjnym Gmina Łomża ma zamiar odebrać oświetlenie w Wygodzie oraz Starych Modzelach i Modzelach – Wypychach. W Wygodzie powstanie 25 słupów oświetleniowych przy ulicach: Dębowej, Brzozowej i Sosnowej, natomiast w Modzelach lampy zawisną na 9 słupach.

 • Budujemy drogi… i ich infrastrukturę
 • Budujemy drogi… i ich infrastrukturę
 • Budujemy drogi… i ich infrastrukturę
 • Budujemy drogi… i ich infrastrukturę
 • Budujemy drogi… i ich infrastrukturę
 • Budujemy drogi… i ich infrastrukturę
 • Budujemy drogi… i ich infrastrukturę
 • Budujemy drogi… i ich infrastrukturę
 • Budujemy drogi… i ich infrastrukturę
Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

 • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
 • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
 • Korzystamy z Google Maps
 • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.