Strona główna » Dla mieszkańców
14
cze
2022

O nowym posterunku Policji i bezpieczeństwie w Podgórzu

„Porozmawiajmy o bezpieczeństwie- możesz mieć na nie wpływ!” - to hasło debaty społecznej, którą Komanda Miejska Policji w Łomży zorganizowała w Podgórzu na terenie Gminy Łomża. Jedną z poruszanych spraw była rozważana budowa w tej miejscowości posterunku Policji, który obsługiwałby teren całej gminy.

Policjanci spotkali się z mieszkańcami gminy Łomża, aby porozmawiać o bezpieczeństwie. Debata społeczna „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ!” odbyła się w czwartek 9 czerwca w siedzibie Biblioteki Publicznej Gminy Łomża w Podgórzu. Uczestniczyło w niej około 30 osób m.in. Komendant Miejski Policji w Łomży inspektor Krzysztof Woźniewski, I zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Łomży podinspektor Marcin Rymarski, zastępca Wójta Gminy Łomża Cezary Zborowski i Przewodniczący Rady Gminy Łomża Sławomir Zacharczyk.

Podczas spotkania poruszono najważniejsze kwestie dotyczące bezpieczeństwa. Debata była doskonałą okazją, aby porozmawiać z mieszkańcami o istniejących wokół nich zagrożeniach oraz sposobach ich unikania i eliminowania. Omówiono statystki dotyczące rodzajów przestępstw i wykroczeń do jakich najczęściej dochodzi na terenie Gminy Łomża. Uwagę zwraca sukcesywny ich spadek. Przedstawiciele samorządu gminnego dziękowali Policji za skuteczne działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa  mieszkańców Gminy Łomża.

Zastępca Wójta Gminy Łomża przypomniał, że od kilku miesięcy w Wygodzie funkcjonuje policyjny punkt przyjęć interesantów. Przedstawił zebranym plany władz gminy dotyczące utworzenia w Podgórzu stałego posterunku Policji.

Wójt Gminy Łomża Piotr Kłys jeszcze w ubiegłym roku podjął działania, aby doprowadzić do utworzenia na terenie Gminy Łomża posterunku Policji. Pomysł ten spotkał się z przychylnością zarówno Komendanta Miejskiego Policji w Łomży, Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku jak i kierownictwa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Policyjni specjaliści wytypowali, że jedną z miejscowości, w której mógłby taki posterunek funkcjonować jest Podgórze. W tej miejscowości Gmina Łomża ma działkę o powierzchni ok.800 m2, za dawnym boiskiem, która dziś nie jest wykorzystywana. Na tej działce Policja mogłaby wystawić nowoczesny posterunek, w którym – według zapowiedzi Komendanta Miejskiego Policji, służbę pełniłoby 8 funkcjonariuszy. Zastępca Wójta Cezary Zborowski podkreśla, że debata społeczna „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ!” rozpoczęła konsultacje społeczne dotyczące utworzenia w Podgórzu posterunku Policji.

Prosimy mieszkańców Podgórza, ale także innych miejscowości Gminy Łomża do wyrażania opinii w tej sprawie. Można je składać w sekretariacie Urzędu Gminy Łomża, również za pośrednictwem poczty e-mail: sekretariat@gminalomza.pl

  • O nowym posterunku Policji i bezpieczeństwie w Podgórzu
  • O nowym posterunku Policji i bezpieczeństwie w Podgórzu
  • O nowym posterunku Policji i bezpieczeństwie w Podgórzu
  • O nowym posterunku Policji i bezpieczeństwie w Podgórzu
Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.