Strona główna » Dla mieszkańców
25
maj
2022

Którędy przebiegnie linia kolejowa - Konsultacje Społeczne w Gminie Łomża

Wójt Gminy Łomża Piotr Kłys zaprasza mieszkańców na spotkanie konsultacyjne w sprawie przebiegu nowej linii kolejowej przez teren Gminy Łomża. Spotkanie odbędzie się 1 czerwca o godz. 17.00 w SP w Konarzycach. To przez tę miejscowość prowadzą trzy z czterech wariantów linii kolejowej CPK.

Centralny Port Komunikacyjny to planowane do budowy między Warszawą i Łodzią największe lotnisko w Polsce i jednocześnie węzeł przesiadkowy, który zintegruje transport lotniczy, drogowy i kolejowy. Jedna z nowych linii kolejowych z Mazur przez Warszawę do lotniska ma prowadzić przez teren Gminy Łomża. Od kilku miesięcy trwają prac nad kluczowym dokumentem wyznaczającym przebieg tej linii. Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego dla projektu pn. : „Budowa linii kolejowej nr 29 na odc. Ostrołęka – Łomża – Pisz – Giżycko” na zlecenie CPK opracowuje firma Egis Poland Sp. z o.o. oraz jako partnerzy Konsorcjum w składzie z Egis Rail S.A. i JAF-GEOTECHNIKA Sp. z o.o. Zakres realizacji projektu zakłada przeprowadzenie szczegółowych analiz w uwarunkowań przestrzennych i ekonomicznych w obrębie przebiegu wariantów planowanej linii kolejowej.

Na terenie Gminy Łomża projektowana linia kolejowa ma cztery różne warianty. Niektóre z nich przebiegają w pobliżu, a nawet przez osiedla mieszkaniowe. Wójt Gminy Łomża Piotr Kłys zachęca wszystkich mieszkańców do uważnego zapoznania się z przygotowanymi przez projektantów mapami przebiegu linii kolejowych. Są one dostępne pod adresem:

https://experience.arcgis.com/experience/b91036aa926e4b93952e82f37360e149/

Nowa linia kolejowa ma mieć dwa tory, a projektanci wyznaczyli wzdłuż nich bufory o szerokości ponad 100 m, w których znajdują się także nowe drogi.

W środę 1 czerwca, o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej w Konarzycach, odbędzie się spotkanie konsultacyjne z mieszkańcami Gminy Łomża, na którym będzie możliwość wypowiedzenia się o planowanych przebiegach nowej linii kolejowej. Wszelkie uzyskane na etapie konsultacji sugestie oraz informacje będą miały istotne znaczenie podczas doprecyzowywania rozwiązań projektowych w trakcie kolejnych etapów realizowanego zamówienia.

Wójt Piotr Kłys zaprasza mieszkańców do licznego udziału w konsultacjach. Osoby, które nie będą mogły zgłosić swoich uwag osobiście, mogą to zrobić poprzez formularz ankietowy dostępny na: https://www.cpk.pl/pl/dla-mieszkancow/studium-techniczno-ekonomiczno-srodowiskowe-dla-budowy-linii-kolejowej-nr-29-odc-ostroleka-lomza-pisz-gizycko. Ankiety można przesyłać do 13 czerwca 2022 r.

Zgodnie z aktualnymi harmonogramami budowy CPK linia kolejowa nr 29 na odcinku Ostrołęka – Łomża, a więc także przez obszar Gminy Łomża, miałaby zostać zbudowana do końca 2027 roku.

  • Którędy przebiegnie linia kolejowa - Konsultacje Społeczne w Gminie Łomża
Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.