Strona główna » Dla mieszkańców
19
maj
2022

Opowieść o Stachu Konwie…  w Wielkim Archiwum Komiksu

„Opowieść o Stachu Konwie, co bił Szwedów, i Sasów, i Moskali”, czyli komiks który wydał Gminny Ośrodek Kultury w Pniewie we współpracy z Gminą Łomża z okazji 100-lecia wystawienia pomnika Stacha Konwy w Jednaczewie została bardzo ciepło przyjęta przez czytelników. Teraz publikacja została zaprezentowana i bardzo wysoko oceniona przez Wielkie Archiwum Komiksu.

Książka miała swoją premierę podczas gminnego festynu „Kurpiowska Majówka u Stacha”, który odbył się 8 maja w Lesie Jednaczewskim. To 32-stronicowa książka – komiks, autorstwa Cezarego Zborowskiego (redakcja tekstu) i Teresy Adamowskiej (ilustracje), złożony przez Kamila Klemczaka i wydrukowany przez drukarnię Libra-Print Daniela Puławskiego.

Już w tydzień po premierze recenzja naszego komiksu o Stachu Konwie teraz została zamieszczony na stronie Wielkiego Archiwum Komiksu:
„Komiksowa publikacja pt. „Opowieść o Stachu Konwie, co bił Szwedów, i Sasów, i Moskali", autorstwa Cezarego Zborowskiego i Teresy Adamowskiej pięknie przybliża dawne wydarzenia i lojalnych bohaterów, z wyszczególnieniem postaci Stacha Kowny. Do tego narracja, ujęta w przepięknej malarskiej oprawie graficznej pokazuje dobitnie burzliwą historię regionu i ogromny patriotyzm ludu Kurpiów, ich lojalność, poświecenie i wierność Koronie. Niniejsza publikacja pozwala także w przystępny sposób zagłębić się w meandry dziejowe, które miały jakże ogromny wspływ na historię Polski. Komiks ten, jest pięknym współczesnym hołdem dla ważnych wydarzeń z przeszłości, a dzięki temu pamięć o nich nie zaginie!”

W przesłanej do Gminy Łomża ocenie naszego komiksu Dariusz Cybulski, z Wielkiego Archiwum Komiksu pisze jeszcze bardziej entuzjastycznie o tej publikacji. 

"- Dodam od serca, bardzo pięknie zrobiony komiks, rzekłbym przepiękny picterbook. Ma to swój ogromny klimat (czyli treść komiksu i samo edytorskie wydanie). Czytając, miałem wrażenie przeniesienia się do tamtych dawnych czasów. Wspaniale, iż Pan Cezary Zborowski i Pani Teresa Adamowska, zrobili to po swojemu, z taką dawką folkloru, barw, przestrzeni i nawet scen opisowych, które uzupełniają się - pierwszorzędnie wręcz perfekcyjnie - w narracji. Wszystko to nawiązuje do kultury i tradycji Kurpiów. Brawo! Jest w tym komiksie, w tym picterbooku mega pozytywny klimat. Pomimo pokazania dramatycznych wydarzeń. (…) Gratulacje dla Państwa! Brawo! Brawo! Brawo! Mistrzostwo świata!"

 

 

  • Opowieść o Stachu Konwie…  w Wielkim Archiwum Komiksu
  • Opowieść o Stachu Konwie…  w Wielkim Archiwum Komiksu
  • Opowieść o Stachu Konwie…  w Wielkim Archiwum Komiksu
  • Opowieść o Stachu Konwie…  w Wielkim Archiwum Komiksu
  • Opowieść o Stachu Konwie…  w Wielkim Archiwum Komiksu
Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.