Strona główna » Dla mieszkańców » Program "Czyste Powietrze"
2
maj
2022

Czyste powietrze w Boguszycach

W piątek 29 kwietnia 2022 roku w Świetlicy Wiejskiej w Boguszycach odbyło się kolejne spotkanie informacyjne dotyczące realizacji programu „Czyste powietrze” w Gminie Łomża. To program, którego celem jest ochrona środowiska naturalnego poprzez ograniczenie zanieczyszczeń pochodzących z tzw. niskiej emisji. Właściciele i współwłaściciele domów mogą otrzymać wsparcie na wymianę starych kopciuchów i termomodernizację.

Gmina Łomża jest jedną z gmin, która podpisała porozumienie z Narodowym Funduszem Ochrony środowiska i Gospodarki Wodnej i od roku prowadzi w Urzędzie Gminy Łomża gminny punktu konsultacyjno-informacyjny Programu „Czyste Powietrze”. W tramach działań zachęcających mieszkańców do wymiany starych domowych pieców węglowych na inne bardziej ekologiczne źródła ciepła cyklicznie, raz na kwartał organizuje także spotkanie mieszkańców z ekspertem, który wyjaśnia wszelkie wątpliwości dotyczące realizacji programu. Tym razem spotkanie odbyło się w Boguszycach, w świetlicy wiejskiej, która w ubiegłym roku przeszła termomodernizację i teraz ogrzewana jest ekologicznie – za pomocą pompy ciepła. Tego typu pomy mogą być montowane także w domach jednorodzinnych, a środki na wymianę kopciuchów np. na pompy ciepła  - nawet 69 tys. zł  można pozyskać z Programu „Czyste Powietrze”.
 
Ekspertem na spotkaniu w Boguszycach był Pan Daniel Płoński – doradca energetyczny Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który podkreślił bardzo dobrą współpracę samorządu gminy Łomża z WFOŚiGW w Białymstoku. Szczegółowo omówił aktualne informacje dotyczącego Programu – dla kogo program jest adresowany, poziomy możliwego do pozyskania dofinansowania, ale także procedury składania wniosku i rozliczenia środków.  
Uczestnicy spotkania mieli możliwość zadawania pytań i uzyskania fachowych odpowiedzi.  W imieniu Wójta Gminy Łomża w spotkaniu wziął udział zastępca wójta Pan Cezary Zborowski oraz przewodniczący Rady Gminy Łomża Pan Sławomir Zacharczyk. 

Gminny punktu konsultacyjno-informacyjny Programu „Czyste Powietrze” działa od poniedziałku do piątku w godzinach pracy Urzędu. Zainteresowanych Mieszkańców zapraszamy również do kontaktu telefonicznego pod nr tel. (86) 473-73-27. 

  • Czyste powietrze w Boguszycach
Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.