Strona główna » Inwestycje
17
lut
2022

Zbudujemy kolejne drogi

Ponad 7 milionów złotych przyznał premier Mateusz Morawiecki na przebudowę dróg w Gminie Łomża. Pieniądze to dofinansowanie inwestycji zgłaszanych przez samorządy do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki zatwierdził listy zadań powiatowych i gminnych do dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w ramach naboru wniosków na 2022 rok. W województwie podlaskim wsparcie rządowe uzyskają 204 zadania, w tym 83 powiatowe i 121 gminnych na łączną kwotę 207 mln zł. 

Wśród nich są także drogi na terenie Gminy Łomża. Na liście dofinansowanych dróg gminnych jest budowa ulicy Cichej w Starych Kupiskach. Ma ona około pół kilometra długości. Koszt inwestycji został oszacowany na niemal równe 3 mln zł, a przyznane z RFRD dofinansowanie wyniesie blisko 1,5 mln zł. 

Znacznie kosztowniejsze i większe będą dwie kolejne inwestycje, które wspólnie ma wykonać Gmina Łomża z Powiatem Łomżyńskim. Pierwsza z nich to przebudowa i rozbudowa drogi powiatowej nr 1937B Siemień Nadrzeczny – Pniewo. Zadanie obejmie przebudowę jezdni na odcinku ok. 3,4 km, a koszt tej inwestycji oszacowano na ponad 6,2 mln zł. Połowa tej kwoty będzie pochodziła z dofinansowania z RFRD, a resztę środków zabezpieczą wspólnie Gmina Łomża i Powiat Łomżyński.

Tak samo sfinansowana ma zostać przebudowa i rozbudowa drogi powiatowej nr 1941B Zawady – Giełczyn. To ponad 3 km jezdni, na której budowę dofinansowanie z RFRD wyniesie 2 567 500 zł. 

Wszystkie te trzy inwestycje mają zostać zrealizowane w latach 2022 – 2023. 

Warto dodać, że jeszcze w tym roku mają być ukończone trzy inne inwestycje drogowe na terenie Gminy Łomża, które wsparto z poprzedniej edycji RFRD. To budowa ulicy Wiejskiej w Starej Łomży przy Szosie, ulicy Łąkowa w Jednaczewie oraz ulicy Kościelnej w Wygodzie.

Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.