Strona główna » Inwestycje
14
gru
2021

Umowa na rozbudowę szkoły w Konarzycach podpisana

Prawie 7,3 mln złotych kosztować będzie rozbudowa budynku Szkoły Podstawowej w Konarzycach. 3 mln złotych sfinansowane zostaną ze środków Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych. Wójt Piotr Kłys 13 grudnia 2021 r. podpisał umowę na wykonanie tej inwestycji.  Nowa część szkolno-przedszkolna w Konarzycach ma przyjąć uczniów od 1 września 2023 r.

Gmina po przeprowadzeniu 3 przetargów na rozbudowę szkoły, wyłoniła wykonawcę – konsorcjum Venstel Jan Deptuła i Przedsiębiorstwo Budowlano-Handlowe Jarosław Chojnowski, który za 7 mln 277 tysięcy 910 zł do obecnej szkoły dobuduje budynek o powierzchni co najmniej 1040 m2. To drugie tyle, ile ma szkoła w tej chwili. Warto wspomnieć, że z pierwszego przetargu wyszła kwota 9 mln 810 tysięcy za to zadanie.

- Do przetargu przygotowaliśmy program funkcjonalno-użytkowy. Dobudujemy cztery sale szkolne, trzy sale przedszkolne, świetlicę, stołówkę, pokój nauczycielski. Będzie też zorganizowana bezpieczna komunikacja wokół szkoły, miejsca parkingowe, pętla autobusowa i oddzielne wejście do przedszkola – poinformował Wójt Piotr Kłys. – Chcielibyśmy, żeby 1 września 2023 r. dzieci rozpoczęły naukę w wyremontowanej szkole. Czas jest krótki, plan jest ambitny.

Harmonogram prac przewiduje I etap projektowy do 30 kwietnia 2022 r., który zakłada wykonanie pełnej dokumentacji z uzyskanymi pozwoleniami na budowę. Kolejny etap obejmujący budowę właściwą, ma zakończyć się 30 czerwca 2023 r.

Obecny przy podpisaniu umowy poseł na Sejm RP Jarosław Zieliński gratulował wójtowi, Pani Dyrektor Beacie Michalak i całej społeczności szkolnej rozpoczynającej się inwestycji.

- Zanim zaangażowałem się w proces zdobywania rządowych środków, byłem trudnym partnerem dla Pana Wójta. Przepytywałem go jaką przyszłość ma ta szkoła, ponieważ na skutek zmian demograficznych niewielkie szkoły wiejskie są zagrożone tym, że dzieci będzie mniej – mówił w trakcie swojego przemówienia poseł Zieliński. – Wójt szybko rozwiał moje wątpliwości, ponieważ miejscowość Konarzyce, w której znajduje się szkoła, położona jest blisko Łomży. Wieś stale się rozbudowuje, przybywa mieszkańców, którzy budują tu swoje domy i posyłają dzieci do szkoły. Życzyłbym wszystkim, żeby szkoła w Konarzycach była szkoła pokoleniową, a nie tylko na najbliższe lata. Jeśli nie nastąpią jakieś procesy, których dzisiaj nie jesteśmy w stanie przewidzieć, to tak powinno być.

Dyrektor Michalak w odpowiedzi na słowa posła, wspomniała, że szkoła w Konarzycach jest już szkołą pokoleniową, ponieważ w 2018 r. obchodziła 100-lecie powstania. – Całą społeczność szkolną cieszy fakt, że w niedługim czasie będziemy mieli lepsze warunki do pracy i nauki. Jest to najwspanialszy prezent gwiazdkowy, jaki mogliśmy otrzymać. Wszyscy będziemy dopingować i nadzorować budowę, żeby wszystko udało się zakończyć w terminie.

 • Umowa na rozbudowę szkoły w Konarzycach podpisana
 • Umowa na rozbudowę szkoły w Konarzycach podpisana
 • Umowa na rozbudowę szkoły w Konarzycach podpisana
 • Umowa na rozbudowę szkoły w Konarzycach podpisana
 • Umowa na rozbudowę szkoły w Konarzycach podpisana
 • Umowa na rozbudowę szkoły w Konarzycach podpisana
 • Umowa na rozbudowę szkoły w Konarzycach podpisana
Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

 • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
 • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
 • Korzystamy z Google Maps
 • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.