Strona główna » Dla mieszkańców » Program "Czyste Powietrze"
25
lis
2021

Ranking gmin z woj. podlaskiego w programie „Czyste Powietrze”

Gmina Łomża w liczbach bezwzględnych złożonych wniosków plasuje się na 7 miejscu wśród samorządów z województwa podlaskiego w rankingu gmin utworzonym na podstawie dostarczonych przez Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej danych o liczbie wniosków do programu "Czyste Powietrze" złożonych przez właścicieli budynków jednorodzinnych w poszczególnych gminach. Ranking powstał na bazie liczby wniosków przyjętych w III kwartale 2021 roku.

O pozycji gminy w rankingu decyduje wskaźnik, którego wartość wyznacza liczba wniosków złożonych z terenu danej gminy na 1000 budynków jednorodzinnych. Jego celem jest motywowanie gmin do większej aktywności w zakresie zachęcania mieszkańców do wymiany kopciuchów.

Program Czyste Powietrze, którego wartość szacuje się na ponad 100 mld zł, ma na celu wymianę nieefektywnych urządzeń grzewczych oraz przeprowadzenie termomodernizacji w 3 mln budynków jednorodzinnych w kraju. Program m.in. wspiera wdrażanie uchwał antysmogowych, które zakazują użytkowania pozaklasowych urządzeń grzewczych.

Gmina Łomża 26 listopada 2021 r. o godz. 18.00 w Bibliotece Publicznej w Starych Kupiskach (ul. Dworna 1A) organizuje spotkanie dotyczące programu „Czyste Powietrze”, na które zaprasza wszystkich mieszkańców gminy zainteresowanych wymianą pieca i przeprowadzeniem termomodernizacji budynku.

Prelegentem spotkania będzie Daniel Płoński – wieloletni pracownik Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku. Posiada duże doświadczenie w realizowaniu projektów krajowych dotyczących ochrony środowiska w tym programu „Czyste Powietrze”.

Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.