Strona główna » Inwestycje
26
paź
2021

Strategiczny „Polski Ład” w Gminie Łomża

Rekordowa kwota dofinansowania w wysokości 10 mln 450 tys. zł trafi do Gminy Łomża. W poniedziałek (25.10) premier Mateusz Morawiecki ogłosił wyniki pierwszej edycji Programu Inwestycji Strategicznych w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład. Gmina Łomża otrzyma wsparcie na przebudowę 3 stacji uzdatnia wody, wykonanie sieci wodociągowej Nowe Kupiski - Jednaczewo oraz przebudowę i budowę przepompowni wody.

- Bardzo cieszę się z tego, że dzięki środkom z Polskiego Ładu będziemy mogli gruntownie przebudować naszą infrastrukturę wodociągową – mówi Piotr Kłys Wójt Gminy Łomża. – Dziękuję Panu Premierowi za ten program i wsparcie, które otrzymamy. Zapewnienie mieszkańcom Gminy Łomża dostaw czystej, zdrowej wody jest jednym z naszych głównych priorytetów. Nasze stacje uzdatniania wody były budowane kilkadziesiąt lat temu i teraz są nie tylko przestarzałe, ale również ich wydajność nie odpowiada obecnemu zapotrzebowaniu mieszkańców. Po zrealizowaniu planowanych inwestycji wody nam nie zabraknie przez wiele kolejnych lat. 

W ramach zadania przebudowane zostaną stacje uzdatniania wody w Jarnutach, Nowych Kupiskach i Siemieniu Nadrzecznym. Na budynkach stacji maja zostać zamontowane panele fotowoltaiczne, aby czysta, zdrowa woda, była przepompowywana do mieszkań przez czysty prąd. W ramach tego samego zadania ma zostać wykonane także spięcie sieci wodociągowej w Nowych Kupiskach z siecią wodociągową w Jednaczewie na odcinku ok. 3,5 km. Gmina dostosuje również budynek po byłej zlewni mleka w Konarzycach na potrzeby nowej przepompowni oraz zakupi jej wyposażenie oraz przebuduje przepompownię w Zosinie.

- Te wielkie inwestycje podejmujemy ze względu na obecne potrzeby mieszkańców, ale także z myślą o przyszłym pokoleniu, które dzięki temu również będzie miało zapewniony dostęp do wody – podkreśla wójt Piotr Kłys. – My realizujemy prawdziwie strategiczne inwestycje. Zapewniamy bezpieczeństwo mieszkańcom. Pan Premier mówi, że pieniądze z Polskiego Ładu są na wyjście z zapaści gospodarczej po pandemii. Ja twierdzę, że w naszej gminie te pieniądze są potrzebne, abyśmy mogli wyjść z głębokiego PRL-u.

Gmina Łomża otrzymała najwyższą wśród gmin z Powiatu Łomżyńskiego dotację z Polskiego Ładu.

Rządowy Fundusz Polski Ład to Program Inwestycji Strategicznych, który ma na celu zwiększenie skali inwestycji publicznych przez bezzwrotne dofinansowanie inwestycji realizowanych przez JST.  Program realizowany będzie poprzez promesy inwestycyjne udzielane przez Bank Gospodarstwa Krajowego. 

Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.