Strona główna » Dla mieszkańców
6
paź
2021

„Agroenergia” - dotacja na fotowoltaikę dla rolnika

Ruszyła nowa odsłona programu „Agroenergia”, w ramach którego rolnicy mogą otrzymać dotacje i pożyczki m.in. do instalacji paneli fotowoltaicznych w gospodarstwie. Celem programu jest zwiększenie produkcji energii ze źródeł odnawialnych w sektorze rolniczym.

Beneficjentami programu są rolnicy, których gospodarstwa rolne mają areał od 1 do 300 ha. Dofinansowanie będzie udzielane w formie dotacji do 20% kosztów kwalifikowanych, w szczególności dla instalacji o mocy od 10 do 30 kW do 20 %, nie więcej niż 15 000 zł oraz dla instalacji o mocy od 30 do 50 kW do 13%, nie więcej niż 25 000 zł. Dla przedsięwzięć dotyczących budowy instalacji hybrydowej tj. fotowoltaika wraz z pompą ciepła lub elektrownia wiatrowa wraz z pompą ciepła, sprzężonej w jeden układ, dofinansowanie wyliczane jest na podstawie mocy zainstalowanej każdego urządzenia osobno oraz przewiduje się dodatek w wysokości 10 000 zł. Dofinansowanie do 20% kosztów kwalifikowanych dla towarzyszących magazynów energii, przy czym koszt kwalifikowany nie może wynosić więcej niż 50% kosztów źródła wytwarzania energii. Warunkiem udzielenia takiego wsparcia na magazyn energii jest zintegrowanie go ze źródłem energii, które będzie realizowane równolegle w ramach projektu.

Dofinansowanie obejmuje przedsięwzięcia polegające na zakupie instalacji fotowoltaicznych, instalacji wiatrowych, pomp ciepła oraz instalacji hybrydowych. Program „Agroenergia” realizowany będzie do 2027 roku.

Szczegóły dotyczące Programu, dostępne są na stronie: http://wfosigw.bialystok.pl/informacja-o-programie-agroenergia,a764

Jednocześnie przypominamy, że w Urzędzie Gminy Łomża działa Gminny Punkt Konsultacyjno-Informacyjny Programu „Czyste Powietrze” rozpoczął działalność w Urzędzie Gminy Łomża. Tu mieszkańcy mogą otrzymać niezbędne informacje o Programie i złożyć wniosek o dotację na wymianę pieca „kopciucha”, a także uzyskać informację o innych programach realizowanych przez WFOŚiGW, w tym o programie „Agroenergia”

Gminny Punkt Konsultacyjno-Informacyjny Programu „Czyste Powietrze” zlokalizowany w pokoju nr 202 (piętro II) został utworzony na podstawie porozumienia jakie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku zawarł Wójt Gminy Łomża Piotr Kłys.

Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.