Strona główna » Dla mieszkańców » Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021
11
wrz
2021

Co by było, gdyby Spisu nie było?

Już tylko 20 dni zostało do zakończenia Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021. Spełnij swój obowiązek już dziś, nie zwlekaj do ostatniej chwili.
W Gminie Łomża na chwilę obecną spisało się 8 773 osób z 11 254, co stanowi 77,95%.
Większość z nas już się spisała, jednak są też tacy, którzy nie wzięli jeszcze udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Jednym z powodów niechęci do udziału w spisie jest brak świadomości, do czego jest nam potrzebne to badanie. Postaramy się to wyjaśnić odpowiadając na pytanie: „Co by było, gdyby nie było spisu?”.
Gdyby nie było spisu powszechnego…. lokalny rynek pracy kształtowany byłby po omacku.
 
Spis powszechny to badanie unikatowe, ponieważ dostarcza szczegółowych danych na temat struktury społeczno-gospodarczej na poziomie lokalnym, tj. wojewódzkim i gminnym. Dzięki spisowi wiemy, jakim kapitałem ludzkim dysponujemy na danym terenie. Możemy stworzyć dokładny obraz danego województwa czy gminy pod kątem liczby osób w wieku produkcyjnym, ich kwalifikacji i wyksztalcenia oraz aktywności zawodowej.
 
Bazując na takich informacjach można realizować skuteczne programy aktywizacji zawodowej osób bezrobotnych poprzez oferowanie im potrzebnych na lokalnym rynku pracy szkoleń. Tego typu informacje są też ważne dla przedsiębiorców i potencjalnych inwestorów, którzy poszukują określonego profilu pracowników na terenie danej gminy.
Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.