Strona główna » Dla mieszkańców » Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021
16
wrz
2021

Seniorze! Spisz się, to proste!

Seniorze, do realizacji prac spisowych GUS zatrudnił rachmistrzów – profesjonalnych funkcjonariuszy państwowych, którzy pomogą Ci wypełnić formularz spisowy odwiedzając Cię w domu lub dzwoniąc do Ciebie z numeru 22 828 88 88 lub z numeru infolinii spisowej tj. 22 279 99 99.
Zgodnie z ustawą nie możesz odmówić przekazania danych rachmistrzowi. Pamiętaj udział w #SpisPowszechny to Twój obowiązek!
Przed rozpoczęciem ankiety spisowej możesz potwierdzić tożsamość rachmistrza, aby mieć pewność, że jest tą osobą, za którą się podaje. Jeśli rachmistrz odwiedzi Cię w domu, poproś go o okazanie identyfikatora i zweryfikuj jego tożsamość poprzez:
- specjalnie przygotowaną aplikację dostępną na stronie spis.gov.pl,
- kontakt z infolinią spisową pod numerem 22 279 99 99, wybierz 1 – Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań, a następnie 2 – weryfikacja tożsamości rachmistrza.
W przypadku uzasadnionych wątpliwości dotyczących wiarygodności i rzetelności rachmistrza spisowego, zaistniały incydent zgłoś niezwłocznie do właściwego Gminnego Biura Spisowego w swoim miejscu zamieszkania.
Pamiętaj też, że rachmistrzowie nie kontaktują się z osobami, które spisały się samodzielnie lub zostały spisane przez innego domownika (np. współmałżonka). Takie kontakty mogą być próbą wyłudzenia danych.
Wszystkie dane przekazane w spisie są objęte tajemnicą statystyczną regulowaną przez ustawę o statystyce publicznej i służą wyłącznie zbiorczym analizom statystycznym. Każda osoba biorąca udział w spisie ma zapewnioną pełną anonimowość.
 
 
Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.