Strona główna » Dla mieszkańców » Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021
2
wrz
2021

Ostatni miesiąc na spełnienie obowiązku spisowego

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 kończy się 30 września. To oznacza, że ci, którzy nie wzięli w nim udziału, mają na to jeszcze tylko miesiąc. Prawie 61% spełniło już swój obowiązek. Osobom, które w nim nie wezmą udziału, grozi grzywna w wysokości 5 tys. złotych.

W połowie sierpnia informowaliśmy, że na terenie Gminy Łomża w rejonie obejmującym Jednaczewo, Stare Kupiski i Nowe Kupiski spisało się zaledwie 27 % społeczności. Dziś mamy 43%. Nieco lepiej jest także w Pniewie, gdzie obowiązek spisowy spełniło 33% mieszkańców (wcześniej 30%). Nadal najwyższy wskaźnik jest w Wygodzie oraz okolicznych miejscowościach i wynosi ok. 74%.

Spis jest realizowany następującymi metodami: obowiązkowo, czyli właśnie metodą samospisu internetowego oraz uzupełniająco metodą wywiadu telefonicznego oraz metodą wywiadu bezpośredniego. Zakres informacji zbieranych w spisie to m.in. charakterystyka demograficzna, aktywność ekonomiczna, poziom wykształcenia, migracje, charakterystyka etniczno-kulturowa czy zasoby mieszkaniowe.

W formularzu spisowym nie ma pytań dotyczących zarobków, dochodów czy stanu majątkowego.

Dokładna lista pytań dostępna jest na stronie https://spis.gov.pl/lista-pytan-w-nsp-2021/

Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.