Strona główna » Dla mieszkańców » Szczepimy się w Gminie Łomża
23
lip
2021

Najwięcej zaszczepionych w powiecie łomżyńskim, ale wciąż za mało…

W Gminie Łomża 3311 osób jest w pełni zaszczepionych przeciwko COVID-19. To o prawie tysiąc osób więcej niż miesiąc temu. Liczba ta stanowi niemal 30% mieszkańców gminy. To najwyższy wskaźnik szczepień w powiecie łomżyński, ale do najbardziej wyszczepionych w kraju populacji Podkowy Leśnej czy Warszawy brakuje nam drugie tyle.

Pierwszą dawkę szczepionki przeciwko COVID-19 w Gminie Łomża przyjęło 3595 osób. Największą grupę zaszczepionych stanowią osoby w wieku 40-59 lat. Poniżej szczegółowe dane:

12-19 lat – 122 osoby
20-39 lat – 810 osób
40-59 lat – 1330 osób
60-69 lat – 740 osób
70 i więcej lat - 593 osoby

Podczas piątkowej konferencji prasowej Minister Zdrowia Adam Niedzielski ponownie zwracał uwagę na potrzebę zaszczepiania jak największej liczby Polaków.

- Ma to znaczenie, że w tej chwili jesteśmy w sytuacji, gdy nie zadajemy sobie już pytania, czy nastąpi czwarta fala covidu, ale kiedy ona nastąpi i jaka będzie jej intensywność. Wszystkie analizy, którymi dysponujemy, wskazują, że ta fala będzie się rozpędzała. Jesteśmy w punkcie przesilenia, gdzie do tej pory mieliśmy komfortową sytuację zmniejszania się liczby zakażeń. Mieliśmy też moment, w którym średnia dzienna zakażeń utrzymywała się na poziomie około osiemdziesięciu. Ale mniej więcej od tygodnia, dwóch tygodni, mamy już do czynienia z przesileniem, wzrostem – powiedział Adam Niedzielski.

Minister Zdrowia zapowiedział także, że w regionach, w których jest niski poziom wyszczepienia, mogą być wprowadzone większe obostrzenia. Jednocześnie dał gwarancję, że do końca września szczepienie przeciw COVID-19 będzie nieodpłatne.

Aby dać mieszkańcom gminy i powiatu łomżyńskiego możliwość szybkiego zaszczepienia się, Gmina Łomża wspólnie z Powiatem Łomżyńskim uruchomiła Powszechny Punkt Szczepień w świetlicy wiejskiej w Giełczynie. Punkt czynny jest od środy do niedzieli w godzinach 8.00 – 18.00. Oferuje szczepionki przeciwko Covid-19 firm Moderna i Astra Zeneca. Czas oczekiwania na szczepienie jest bardzo krótki. Zapisy na szczepienia są możliwe także telefonicznie pod numerem 788-680-252.

Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.