Strona główna » Jednostki » Ochotnicze Straże Pożarne
10
cze
2021

Strażacy z Pniewa będą mieli nowy wóz

Ochotnicza Straż Pożarna w Pniewie otrzyma samochód ratowniczo-gaśniczy. Pniewska jednostka znalazła się w grupie 12 OSP z województwa podlaskiego, dla których zakupy samochodów dofinansuje MSWiA.

Ochotnicza Straż Pożarna w Pniewie jest jedną z czterech OSP z Gminy Łomża, które działają w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Strażacy z Pniewa od dłuższego czasu zabiegali o możliwość wymiany ich wysłużonego już wozu na nowy. Teraz, dzięki możliwości pozyskania dofinansowania zewnętrznego staje się to możliwe. W środę 9 czerwca Prezes OSP Pniewo Tadeusz Wiśniewski z rąk wicewojewody podlaskiego Tomasza Madrasa odebrał promesę na przyznane jednostce dofinansowanie zakupu nowego średniego wozu ratowniczo-gaśniczego. Pieniądze na zakup wozu dla pniewskich strażaków pochodzić będą z kilku źródeł: środków NFOŚiGW, budżetu Państwa i środków ubezpieczeniowych, którymi koordynuje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Województwa Podlaskiego w ramach umowy dotacji.  Konieczny będzie także wkład Gminy Łomża.

- Wartość samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Pniewo wynosi około 800 tys. zł. Dofinansowanie z funduszy MSWiA wyniesie około 600 tys., a brakującą resztę, czyli około 200 tys. dołoży gmina z własnego budżetu - zapewnia wójt Piotr Kłys.

Nowy samochód do strażaków z Pniewa trafi prawdopodobnie we wrześniu.

Zdjęcia pochodzą ze strony https://www.gov.pl/web/uw-podlaski/promesy-dla-osp-na-zakup-nowych-wozow

  • Strażacy z Pniewa będą mieli nowy wóz
Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.