Strona główna » Inwestycje » Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
22
kwi
2021

Miliony złotych na budowę ulic w Gminie Łomża

Wartość realizowanych obecnie i nowo dofinansowanych przebudów dróg w Gminie Łomża z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg przekroczy kwotę 12 milionów złotych. W środę premier Mateusz Morawiecki ogłosił listy zadań, które będą realizowane z tegorocznej edycji programu.

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg (dawniej Funduszu Dróg Samorządowych) stał się głównym źródłem, z którego samorządy mogą pozyskiwać dotacje na budowy, przebudowy i remonty dróg. Potrzeb w tym zakresie jest bardzo dużo. W Gminie Łomża sieć dróg gminnych sięga około 300 km, z czego dróg utwardzonych jest mniej niż 1/3. Dzięki wsparciu środkami rządowymi w ubiegłym roku zrealizowaliśmy ul. Janowską w Starych Kupiskach oraz Konarską i Boczną w Zawadach. Teraz trwają prace na ulicach Szkolnej, Zielonej i Piaskowej w Jednaczewie, na Ogrodowej w Konarzycach i Akacjowej w Pniewie.

Ogłoszone przez premiera Mateusza Morawieckiego listy z wynikami kolejnego naboru wniosków w ramach RFRD zawierają dwie kolejne inwestycje drogowe na terenie Gminy Łomża. Pierwszą jest przebudowa drogi gminnej nr 105753B, czyli ulicy Wiejskiej we wsi Stara Łomża przy Szosie.
- To pierwszy etap tej inwestycji. Zaczniemy budowę od strony Zosina. Chcemy teraz zbudować blisko 800 metrów ulicy z pełnym jej uzbrojeniem – mówi Wójt Gminy Łomża Piotr Kłys. – Koszt budowy tego odcinka szacowany jest na ok. 3 mln 175 tys. zł, a pozyskane środki zewnętrzne to blisko 1 mln 600 tys. zł. Budowa ul. Wiejskiej zacznie się jeszcze w tym roku, a zakończenie prac na tym pierwszym etapie nastąpi w przyszłym roku.

Na terenie Gminy Łomża przy wsparciu środkami z RFRD przebudowana będzie także ul. Łąkowa w Jednaczewie. To droga powiatowa i inwestycję przeprowadzi Powiat Łomżyński. Przebudowany będzie odcinek o długości ok. 1,3 km. Zadanie szacowane jest na 2,4 mln zł. Połowa środków będzie pochodziła z RFRD, a na drugą połowę złożą się wspólnie Powiat z Gminą. 

Liczymy, że dotację otrzyma także zadanie dotyczące przebudowy drogi powiatowej nr 1938B.  To ul. Kościelna w Wygodzie i jej przedłużenie w kierunku Modzel Wypych – aż do cmentarza. Ta inwestycja jest na pierwszym miejscu listy rezerwowej dróg powiatowych i w przypadku pojawienia się oszczędności na przetargach zadań z listy podstawowej będzie pierwszą, która dodatków otrzyma wsparcie. Wartość zadania oszacowana jest na 2,45 mln zł. Tak jak w przypadku ul. Łąkowej w Jednaczewie połowę kosztów miałby pokryć RFRD, a resztę wspólnie Powiat Łomżyński i Gmina Łomża.

Foto: Street View

Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.