Strona główna » Inwestycje » Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
9
kwi
2021

Z wiosną ruszyły roboty na drogach Gminy Łomża

Po zimie ruszyły prace remontowe na drogach gminnych w Jednaczewie, Konarzycach i Pniewie, których przebudowa sfinansowana jest z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (dawniej Funduszu Dróg Samorządowych). Zakończenie realizacji inwestycji planowanej jest na koniec 2021 roku.

W Jednaczewie przebudowane zostaną ulice: Szkolna, Zielona i Piaskowa. Powstaną jezdnie o długości 1 km, z obustronnymi poboczami na całej długości. Ul. Szkolna z jezdną o szerokości 6 m, zostanie wykonana z masy bitumiczne, natomiast ulice Zielona i Piaskowa będą miały po 5 m szerokości i zostaną zbudowane z kostki brukowej. W ramach inwestycji przebudowane zostaną także dwa skrzyżowania ulic. Łączny koszt prac w Jednaczewie to 1 mln 100 tys. złotych.

W Konarzycach wyremontowana zostanie ul. Ogrodowa na odcinku 493 m, wraz z budową chodnika i oświetlenia. Nowa jezdnia z kostki brukowej będzie miała szerokość 6 m. Ta inwestycja warta jest prawie 1,5 mln złotych.

Natomiast w Pniewie gmina wybuduje ul. Akacjową na odcinku 1,2 km z poboczami, oświetleniem, chodnikami i kanalizacją deszczową. Budowa tej ulicy, z masy bitumicznej o szerokości 6 m, kosztować będzie 2 mln złotych.

W sumie budowa pięciu ulic będzie kosztowała 4 miliony 600 tysięcy złotych. Połowę tej kwoty Gmina Łomża pozyskała z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

RFRD jest dużym wsparciem dla jednostek samorządu terytorialnego, służącym rozbudowie infrastruktury transportowej i zmierzającym do poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. W 2020 roku ze wsparciem tego fundusz zrealizowaliśmy ul. Janowską w Starych Kupiskach oraz Konarską i Boczną w Zawadach. Pierwsza z tych inwestycji kosztowała ok. 1 mln zł, a dwie kolejne ponad 2,6 mln zł.

Jednaczewo tablica.jpg

Konarzyce tablica.jpg

Pniewo tablica.jpg

  • Z wiosną ruszyły roboty na drogach Gminy Łomża
  • Z wiosną ruszyły roboty na drogach Gminy Łomża
Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.