Strona główna » Jednostki » Szkoły Podstawowe
15
lut
2021

Gry edukacyjne z IPN trafią do uczniów z Gminy Łomża

Poprzez różnego rodzaju gry, ale i dobrą zabawę zdobywamy doświadczenie przygotowujące do zupełnie poważnych i nieraz trudnych zadań. Uczymy się rywalizacji, współdziałania w grupie, nabieramy pewności siebie. Instytut Pamięci Narodowej przygotował serię gier które nie tylko bawią, ale również uczą historii Polski.

- Gry są jedną z form działalności edukacyjnej, którą kierujemy do młodszych odbiorców. Pozwalają one przyswajać wiedzę historyczną przy okazji dobrej zabawy – mówił dr hab. Krzysztof Sychowicz, naczelnik Oddziałowego Biuro Badań Historycznych Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku, który wraz z Urszulą Gierasimiuk, naczelnik Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej przekazał Wójtowi Gminy Łomża Piotrowi Kłysowi kilkadziesiąt gier edukacyjnych.

Wśród przekazanych gier jest m.in. gra Polskie Państwo Podziemne. Jej głównym zamierzeniem jest przedstawienie szerokiego spektrum działalności Polskiego Państwa Podziemnego poprzez wyeksponowanie portretów i biografii osób, które były czynnie zaangażowane w działalność konspiracyjną.

Gra 303 - nawiązuje do słynnego polskiego dywizjonu walczącego w obronie Wielkiej Brytanii. To szybka wojenna grą planszową dla dwóch osób. Jeden z graczy dowodzi RAF broniącym Wielkiej Brytanii, a drugi atakuje niemieckim Luftwaffe. Zadaniem lotnictwa Trzeciej Rzeszy jest zbombardowanie Londynu, a celem lotnictwa alianckiego powstrzymanie agresora.

„Miś Wojtek” to gra planszowa dla 2–5 graczy w wieku od 6 lat. Odwołujący się do realiów II wojny światowej Miś Wojtek ukazuje dzieje Polaków wywiezionych z terenów okupowanych przez Związek Sowiecki i ich długą wędrówkę z Rosji, przez Iran, Palestynę, Egipt i Włochy aż do Szkocji.

Pozyskane przez Wójta Gminy Łomża zestawy gier edukacyjnych, trafią do uczniów szkół Gminy Łomża. Będą nagrodami w konkursach historycznych, które ogłosimy w najbliższym czasie.

  • Gry edukacyjne z IPN trafią do uczniów z Gminy Łomża
  • Gry edukacyjne z IPN trafią do uczniów z Gminy Łomża
Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.