Strona główna » Dla mieszkańców
15
wrz
2020

Gminna dotacja dla Koła Gospodyń Wiejskich w Konarzycach

„Żyjmy trzeźwo, jedzmy zdrowo – stop uzależnieniom” – zadanie pod takich hasłem zrealizuje Koło Gospodyń Wiejskich w Konarzycach. Panie podjęły się wykonania zadania z inicjatywy własnej, za środki pozyskane z gminnej dotacji. Na takie działania społeczne, w trybie małych zleceń, władze Gminy Łomża zabezpieczyły w budżecie gminy 10 tysięcy złotych.

Umowa na realizację zadania została podpisana 11 września 2020 r. w siedzibie urzędu przez Wójta Piotra Kłysa i przedstawicielki KGW – Zofię Zaniewską i Katarzynę Łukaszewską.

W ramach działania zaplanowano spotkanie ze specjalistą połączone z wykładem na temat uzależnień od alkoholu, nikotyny i innych używek. Uczestnicy będą rozmawiać o tym, jak rozpoznać oznaki uzależnienia u siebie lub bliskich, gdzie szukać pomocy, jakie są sposoby na skuteczne wyleczenie się z uzależnienia oraz o tym, jak żyć z osobą uzależnioną.

Ponadto członkowie Koła Gospodyń Wiejskich w Konarzycach zorganizują warsztaty kulinarne połączone z degustacją potraw. Warsztaty mają promować zdrowe odżywianie się w dobie uzależnień od żywności „fast-food”.  Ze środków z gminnej dotacji w wysokości 2 500 zł na potrzeby tych warsztatów zostaną zakupione produkty spożywcze oraz wyposażenie kuchenne w postaci: płyty kuchennej z piekarnikiem, pochłaniacza i urządzenia do mieszania.

Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.