Strona główna » Jednostki » Ochotnicze Straże Pożarne
4
maj
2020

4 maja Dzień św. Floriana - patrona strażaków

4 maja obchodzimy wspomnienie św. Floriana - męczennika i patrona strażaków. Co roku z tej okazji w naszej gminie organizowaliśmy Gminny Dzień Strażaka. Niestety pandemia koronawirusa uniemożliwiła nam w tym roku organizację obchodów tego dnia. Dlatego też, aby okazać naszą wdzięczność wszystkim strażakom - ochotnikom, a szczególnie tym z gminy Łomża, przygotowaliśmy krótki materiał filmowy. Zobaczcie za co doceniamy naszych bohaterów i czego im życzymy.

Słowo od Wójta...

Kilka dni temu minęły 4 lata, kiedy to w czasie X Zjazdu Delegaci na Walne wybrali mnie Prezesem Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej.

Z dumą obserwuję, jak w siłę rośnie Ochotnicza Straż Pożarna Gminy Łomża. Od tamtego momentu – jeszcze mocniej związany z druhami ochotnikami – współuczestniczę w budowaniu wspaniałej wspólnoty.

Wspólnota ta złożona jest z ponad 250 druhów druhen, przynależnych do 8 jednostek OSP na terenie gminy Łomża. Strażacy stale uczestniczą w życiu naszej gminy. Są obecni w czasie akcji ratowniczo – gaśniczych oraz podczas uroczystości gminnych i powiatowych o charakterze patriotycznym i kościelnym. Jako wójt czuję ich wsparcie także w małych sprawach: koszą trawę, podcinają gałęzie przy drogach, pracują społecznie w szkołach, świetlicach. Także ostatnio, podczas pandemii koronawirusa są ważnym ogniwem zarządzania kryzysowego.

Od 2015 roku spotykamy się w pełnej gali i świętujemy w dniu Świętego Floriana. W tym roku nie możemy uroczyście celebrować obchodów Gminnego Dnia Strażaka. Nie możemy się spotkać, rozmawiać, uczestniczyć w modlitwie dziękczynnej za błogosławieństwo Boże. Brakuje mi uroczystej odprawy gdy się wszyscy gromadzimy w obecności licznie przybyłych dostojnych gości, brakuje żartów i grochówki z wkładką.
Jesteśmy mocni, poczekamy, będzie jeszcze lepszy czas.

Drodzy Bracia Ochotnicy, mimo społecznej izolacji, nie zapominamy o Was. Bardzo dziękuję Wam za codzienną pracę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców Ziemi Łomżyńskiej.
Dziękuję Prezesom i Zarządom jednostek za wzorowe wypełnianie obowiązków, dzięki czemu OSP w naszej gminie rosną w siłę, przybywa prężnych wyszkolonych i chętnych do pracy strażaków, dobrze wyposażonych do pełnienia służby.

Strażacy ! Życzę Wam wszelkiej pomyślności w nowym roku pracy strażackiej.
Piotr Kłys, Wójt i Prezes.

 

Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.