Strona główna » Senior+

Projekt p.n. „Utworzenie Klubu Senior+” realizowany w ramach Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2015-2020, edycja 2018

3
sty
2020

Zima w Klubach Seniora

Autor treści: Anna Gawrych
Kiedy za oknem robi się szaro i ponuro w przyjaznych progach zarówno Klubu Seniora w Pniewie jak i w Klubie Seniora w Podgórzu ciepło, przytulnie i ciekawie. Stale dzieje się tu coś nowego i frapującego.

W listopadzie miała miejsce piękna uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej poświęconej rodzinie Jabłońskich, ziemiańskich dziedziców pniewskiego dworu. Otwarto też izbę pamięci tej rodziny. Nasi seniorzy chętnie wzięli udział w w/w obchodach. Liczni goście, z potomkami rodu Jabłońskich na czele, prelegentami, przybliżającymi stare dzieje, młodzieżą i dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Pniewie, którzy to przygotowali piękną i wzruszającą etiudę słowno-muzyczną uświetnili ten wyjątkowy dzień. Niektórzy z seniorów pamiętają te dawne czasy i z nutą refleksji, czasami z łezką w oku, oddają się wspomnieniom z ich wczesnej młodości.

Klub Seniora żył w tym czasie także swoim stałym rytmem pracy i zabawy. Święta roczne często wyznaczają jego kierunek. Kiedy liście spadają z drzew, klubowicze wyklejali z nich piękne mozaiki. Czas Świąt Bożego Narodzenia mobilizował do wykonywania przepięknych ozdób choinkowych, które później służyły do udekorowania choinki i wnętrz klubu. I tak prześliczne precjoza w postaci cekinowych, wielobarwnych bombek i choinek oraz stroików z żywego igliwia wychodziły spod palców seniorów podczas wielogodzinnych spotkań. Przy wtórze kolęd podniosła, radosna atmosfera świąteczna towarzyszyła wszystkim na długo przed kalendarzowymi Świętami.

Zajęcia kulturalne upływały pod znakiem wspólnego kolędowania.

W przerwach między pracami ręcznymi i śpiewem, seniorzy uczyli się zwrotów w języku angielskim związanych z Bożym Narodzeniem, szkolili się z obsługi komputera a także pracowali nad poprawą kondycji.

Zwieńczeniem grudnia była piękna Wigilia. Seniorzy w roli gospodarzy i zaproszeni goście przy dźwiękach kolęd w wykonaniu Orkiestry Kurpiowskiej składali sobie życzenia oraz kosztowali tradycyjnych potraw.

Z ogromnymi nadziejami, niesłabnącą pogodą ducha i ciekawością wchodzimy w ten Nowy 2020 rok.

 • Zima w Klubach Seniora
 • Zima w Klubach Seniora
 • Zima w Klubach Seniora
 • Zima w Klubach Seniora
 • Zima w Klubach Seniora
 • Zima w Klubach Seniora
 • Zima w Klubach Seniora
 • Zima w Klubach Seniora
Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

 • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
 • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
 • Korzystamy z Google Maps
 • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.