Strona główna » Senior+

Projekt p.n. „Utworzenie Klubu Senior+” realizowany w ramach Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2015-2020, edycja 2018

31
paź
2019

Jesienny, aktywny czas...

Autor treści: Anna Gawrych
W miesiącu październiku w Klubie Seniora w Pniewie miała miejsce wyjątkowa konferencja poświęcona wprowadzeniu w Gminie Łomża Karty Seniora. Uroczystość zgromadziła liczne grono przedstawicieli ministerstwa, sejmu, władz wojewódzkich i gminnych. Karta Seniora – pierwszy tego typu produkt wprowadzony przez władze gminne w województwie podlaskim, upoważniająca seniorów do licznych zniżek na usługi i produkty oferowane przez lokalnych przedsiębiorców, spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem przez klubowiczów. Na spotkaniu podsumowano też roczną działalność klubu oraz zaprezentowano plany na przyszłość.

Możliwości wspomagania rozwoju osób starszych istnieje naprawdę wiele. Warto dołożyć wszelkich starań, by uatrakcyjnić ten proces i dostarczyć różnorodnych bodźców, mających wpływ na sferę poznawczą, emocjonalną, społeczną czy behawioralną. W ramach projektu „Rozwój usług społecznych w Gminie Łomża” został zakupiony zarówno w Klubie Seniora w Pniewie jak i w Klubie Seniora w Podgórzu stół multimedialny, który ma właśnie takie szerokie spektrum oddziaływania.

Stół zachęca do podejmowania aktywności fizycznej, która bezpośrednio przekłada się na poprawę koordynacji wzrokowo-ruchowej, spostrzegawczości oraz wielu innych procesów poznawczych. Zamysł, na którym opiera się stół terapeutyczny, polega na tym, że na blacie wyświetlane są poszczególne gry za pomocą projektora. Obsługa narzędzia jest bardzo prosta i intuicyjna, a urządzeniem steruje się za pomocą pilota. Oprócz zabaw, stół służy naszym seniorom do nauki języka angielskiego. Wiedza przyswajana za pomocą nowoczesnych form przekazu i technologii ma zupełnie inny, ciekawszy wymiar.

W październiku wszyscy klubowicze mieli ogromną przyjemność wziąć udział w spotkaniu autorskim pisarza komedii kryminalnych Pana Jacka Getnera. Jest on twórcą serii książek opisujących losy błyskotliwego detektywa, a także para się pisaniem scenariuszy. Przesłanie, jakie wystosował do naszych seniorów Pan Jacek, zawiera się w zdaniu: „Każdy z nas ma przynajmniej jedną, fantastyczną historię do opowiedzenia, dlatego warto usiąść i ją napisać, żeby coś po sobie pozostawić.” Te słowa dały naszym klubowiczom dużo do myślenia, szczególnie z uwagi na to, że każdy z nich ma liczną gromadkę wnuków.

Niepowtarzalną okazję do zetknięcia się ze sztuką, pisaną przez duże „S” mieli nasi klubowicze wyjeżdżając na sztukę teatralną do Teatru Komedia w Warszawie. Bohaterowie przedstawienia „Seks, miłość i podatki” ze wszystkich sił starali się zadać kłam ponurej maksymie, że na tym świecie pewne są tylko śmierć i podatki. 😊 I chyba się im to udało. Zabawa była przednia, wszyscy uśmiali się do rozpuku. Pozytywne wrażenia towarzyszyły widowni jeszcze długo po opadnięciu kurtyny, a i w dniach kolejnych seniorzy wracali pamięcią do tych przeżyć. Warszawa powitała klubowiczów iście letnią aurą więc była też okazja, by nacieszyć oczy pięknem Starego Miasta.

Październik okazał się więc miesiącem bardzo pracowitym i pełnym pozytywnych emocji.

  • Jesienny, aktywny czas...
  • Jesienny, aktywny czas...
  • Jesienny, aktywny czas...
  • Jesienny, aktywny czas...
  • Jesienny, aktywny czas...
Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.