Strona główna » Senior+

Projekt p.n. „Utworzenie Klubu Senior+” realizowany w ramach Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2015-2020, edycja 2018

30
wrz
2019

Wrzesień w Klubach Seniora

Autor treści: Anna Gawrych
Wraz z nastaniem miesiąca września, do Klubów Seniora powrócił cały wachlarz zajęć przewidzianych w ramach projektu: „Rozwój usług społecznych w Gminie Łomża”, a ponadto wrzesień obfitował w wiele ciekawych propozycji dedykowanych naszym klubowiczom.

Seniorzy odświeżyli sobie zasady pracy na komputerach. Myszka, kursor, enter - dużo nowych pojęć i poleceń. Do tego trzeba je umiejętnie zastosować, aby działanie przyniosło wymierne efekty w postaci napisania kilku zdań. Nikt się nie poddaje, a do tego instruktor ma iście anielską cierpliwość tłumacząc zawiłe arkana informatyczne.

W Klubach po wakacjach wróciły także zajęcia taneczne, skupiające miłośników ruchu. Cel - poprawienie samopoczucia i kondycji fizycznej został osiągnięty. Zadyszka nie zniechęca, a wręcz motywuje do ciężkiej pracy.

Oczywiście seniorzy regularnie spotykają się także na warsztatach pracy twórczej oraz zajęciach kulturalnych, które są stałym, ważnym elementem działalności Klubu.

Bardzo ciekawym okazał się projekt pt. „Folkowa Edukacja” skierowany do dzieci, młodzieży i seniorów. W/w warsztaty odbyły się w gościnnych progach GOK-u w Pniewie i obejmowały zajęcia plastyczne oraz taneczne dostosowane do poziomu poszczególnych grup wiekowych. Seniorzy poznali historię folkloru naszego regionu, omówiono i prezentowano regionalne stroje ludowe naszych ziem, a potem miała miejsce nauka ludowych tańców począwszy od "chodzonego", a skończywszy na oberku. Dzieci natomiast zaangażowały się w wykonanie pięknych prac plastycznych: wycinanek kurpiowskich, kwiatów z bibuły. Dużo dobrej, na wysokim poziomie zabawy i mnóstwo pięknych wrażeń estetycznych oraz integracja wielu środowisk, to efekt tego spotkania.

"Pomoc, a nie przemoc", to tytuł konferencji zorganizowanej przez Wydział Prewencji KWP w Białymstoku, a poświęconej zagrożeniom we współczesnym świecie, dotykających szczególnie osób starszych. Jako, że konferencja odbywała się w Łomży, pniewscy seniorzy licznie mogli w niej wziąć udział. Niektóre z omówionych tematów to: metoda wyłudzeń " na wnuczka", zaginięcia osób starszych, łamanie stereotypów na temat przemocy w rodzinie. Promowano też odblaski, które własnoręcznie przybyłym gościom wręczał pan wiceminister spraw wewnętrznych - Jarosław Zieliński

Na pożegnanie lata nasi seniorzy wybrali się na wycieczkę do Augustowa. Tam skąpani w słońcu pływali statkiem po malowniczo położonych jeziorach augustowskich. Plenery zapierały dech w piersiach, radowały oczy i dusze naszych klubowiczów. W ramach wyjazdu odwiedzili oni także Sanktuarium Matki Bożej w Studzienicznej. Wycieczce towarzyszył śpiew i dobre humory.

Wrzesień zarówno w Klubie Seniora w Pniewie jak i w Klubie Seniora w Podgórzu okazał się bardzo pracowity i pełen pozytywnych wrażeń 😊

Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.