Strona główna » Senior+

Projekt p.n. „Utworzenie Klubu Senior+” realizowany w ramach Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2015-2020, edycja 2018

30
sie
2019

Wakacyjny czas w Klubach Seniora

Autor treści: Anna Gawrych
Lipiec i sierpień to czas letniego wypoczynku i wakacji. Słońce, tętniąca życiem przyroda, długie wieczory i oczywiście spotkania w Klubie Seniora, które stały się już nieodłącznym elementem rytuału codziennej aktywności naszych seniorów.

Ciepłe dni zachęcały szczególnie do długich spacerów i spędzania czasu na świeżym powietrzu, do ćwiczeń na stacjonarnych, plenerowych urządzeniach fitness, ale nie zabrakło też spotkań w sercu Klubu.

Tutaj instruktorka Warsztatów Pracy Twórczej czuwała nad poprawieniem motoryki dłoni, a szczególnie palców naszych klubowiczów. Stąd też proponowane przez nią zajęcia skupiały się na mozolnym i cierpliwym wykonywaniu dość trudnych ozdób z bibuły. Praca ta wymaga dużej cierpliwości i samozaparcia, ale tego, naszym seniorom nie brakuje. W międzyczasie jest przestrzeń do rozmów poważnych i mniej poważnych.

Nie mniejsza frekwencja była na Warsztatach Kulturalnych. Na potrzeby seniorów przygotowano śpiewniki z ich ulubionymi piosenkami. Teraz wszyscy włączają się we wspólny śpiew. Tym spotkaniom zawsze towarzyszy akordeon i gitara, co znacząco podnosi walory wykonywanych utworów. Po kilku miesiącach wspólnych ćwiczeń, uczestnicy zauważają, że bardzo poprawił się ich poziom wokalny. Wszak trening czyni mistrza😊

 W Pniewie, dzieci zrzeszone w kółku teatralnym przy tutejszym Gminnym Ośrodku Kultury, zorganizowały przedstawienie teatralne. Wśród młodych aktorów – wnuki naszych seniorów. Wzruszenie, duma i radość malowały się na twarzach naszych klubowiczów, kiedy patrzyli na poczynania sceniczne dzieci i młodzieży.

 W miesiącu lipcu miał miejsce festyn integracyjny członków Klubów Seniora w Podgórzu i Pniewie. Tym razem w gościnnych „ pniewskich„ progach, przy wtórze Orkiestry Kurpiowskiej bawili się pospołu klubowicze z Podgórza, jak i Pniewa, a także licznie zaproszeni goście.

Wspólnie tańczono, śpiewano, a także rywalizowano w ramach konkursów, animowanych podczas całego spotkania. Wszystko odbywało się przy suto zastawionych stołach. Radosna, biesiadna zabawa trwała do późnych godzin wieczornych, chociaż chciałoby się powiedzieć „chwilo trwaj …..”

W sierpniu seniorzy z Podgórza postanowili zaangażować się w organizacje obchodów 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej – „Muzyka, poezja, pieśń w hołdzie ofiarom II Wojny Światowej”. Dla wielu z naszych seniorów przygotowania te były sentymentalną podróżą w czasie, dlatego włożyli w te działanie całe serce.

  • Wakacyjny czas w Klubach Seniora
  • Wakacyjny czas w Klubach Seniora
  • Wakacyjny czas w Klubach Seniora
Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.