Strona główna » Dla mieszkańców » OZE w Gminie Łomża
8
lis
2019

Rusza nabór zgłoszeń na zakup i montaż paneli fotowoltaicznych i kolektorów słonecznych

W związku z przygotowywaniem wniosku aplikacyjnego w ramach działania 5.1 objętego Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020 dotyczącego zakupu i montażu instalacji paneli fotowoltaicznych oraz kolektorów słonecznych Wójt Gminy Łomża informuje, że rozpoczyna nabór deklaracji osób zainteresowanych pozyskaniem dofinansowania na instalacje paneli fotowoltaicznych i kolektorów słonecznych na cele gospodarstwa domowego. Z uwagi na krótki czas naboru deklaracje będą przyjmowane do dn. 25 listopada 2019 r. w Urzędzie Gminy w pokoju nr 11A.

Warunki ubiegania się o dofinansowanie:

• Osoby fizyczne, będące właścicielem lub współwłaścicielem nieruchomości zlokalizowanej w granicach Gminy Łomża,
• Efekty realizacji projektu wykorzystywane będą wyłącznie do celów socjalno-bytowych mieszkańców,
• W przypadku współwłasności budynku wszyscy współwłaściciele muszą wyrazić zgodę na użyczenie nieruchomości na cele projektu,
• Warunkiem ubiegania się o dofinansowanie jest posiadanie projektu technicznego instalacji, co stanowi koszt własny mieszkańca (250 zł brutto), niepodlegający zwrotowi w przypadku, gdy inwestycja nie zostanie zrealizowana. W przypadku osób biorących udział w poprzednim projekcie „Odnawialne źródła energii w Gminie Łomża”, opłata zostanie obniżona w związku posiadaniem dokumentacji, która musi zostać jedynie dostosowana na potrzeby obecnego projektu.

Wykonawcą uprawnionym do opracowywania projektów technicznych instalacji jest firma Team Development Systems sp. z o.o. działająca na polecenie Urzędu Gminy w ramach zawartej umowy.

Realizacja inwestycji uzależniona jest od pozyskania dofinansowania unijnego.

Dofinansowanie wyniesie od 70 do 75% kosztów netto.

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w projekcie oraz składania deklaracji w pokoju 11A w siedzibie Urzędu Gminy Łomża. Deklaracja znajduje się w załączeniu do artykułu.

Wiadomość opublikowana przez: Administrator

Załączniki

  1. Deklaracja

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.