Strona główna » Dla mieszkańców » Organizacje pozarządowe
12
lut
2019

Równać Szanse w Konarzycach – propozycja dla młodzieży

Autor treści: Ewelina Żebrowska
Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży (link: http://www.pcyf.org.pl/) od lat prowadzi różne akcje nastawione na wszechstronny rozwój dzieci i młodzieży. W ostatnich latach nadzoruje program Równać Szanse (link: https://rownacszanse.pl/) w ramach Regionalnego lub Ogólnopolskiego Konkursu Grantowego Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności stawiając sobie za cel wyrównywanie szans młodych ludzi na dobry start w dorosłe życie. Mowa nie tylko o dodatkowej edukacji, ale też o kształtowaniu kompetencji „miękkich”. Młody człowiek uczestniczący w projekcie będzie miał okazję kształtować zdolności komunikacyjne, sprawdzić samego siebie, poznać swoje mocne i słabe strony, a wyznaczając sobie indywidualne cele będzie dążył do ich realizacji ponosząc konsekwencje swoich działań

Program regionalny skierowany jest do młodzieży w wieku 13-19 lat z małych miejscowości (do 20 tys. mieszkańców). Nowopowstała fundacja EKOSTER (link www.ekoster.org) z siedzibą na terenie Konarzyc, przygotowała i zaaplikowała o dotację w ramach regionalnego konkursu. I udało się otrzymać dofinansowanie.

Projekt „Równać szanse” realizowany jest już od wielu lat i wzięły w nim udział tysiące młodych osób z całej Polski. W tym roku również młodzież z Konarzyc dołączy do tego grona. Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się we

wtorek 12 lutego 2019 r. o godz. 17:30 w bibliotece w Konarzycach.

Razem możemy więcej czyli młodzież z Konarzyc w akcji

Co dokładnie będzie robić nasza młodzież? W ramach projektu przewidziano przeprowadzenie warsztatów dziennikarsko-wydawniczo-fotograficznych (luty-marzec 2019), co da uczestnikom wiedzę na temat metod pracy dziennikarzy i umożliwi podjęcie prawdziwego wyzwania – stworzenie publikacji o okolicy, w której żyją młodzi ludzie, o tutejszych mieszkańcach, ciekawych wydarzeniach i miejscach z tego terenu.

Ponadto uczestnicy przejdą krótki instruktaż pracy z programami komputerowymi takimi jak Adobe Premiere Elements (komercyjny program do montażu filmików), Audacity i MuseScore (darmowe programy do zapisywania, odtwarzania i modyfikacji dźwięku), a następnie podejmą prace związane z przygotowaniem filmiku o projekcie i podejmowanych działaniach i umieszczą go on-line.

Część funduszy będzie przeznaczona na działania młodych. Jakie…? To się jeszcze okaże, gdyż to sami uczestnicy będą mieli wpływ na wydatkowanie określonej puli pieniężnej.

Mamy nadzieję, że w końcu lata, jak projekt będzie zbliżał się do końca, będziemy mogli poszczycić się z osiągniętych wyników i z dumą wręczyć każdemu naszą książkę i zaprosić do obejrzenia filmiku.

A jeśli młodzi pokochają „Równać szanse”, to nic nie będzie stało na przeszkodzie, aby na jesieni stworzyć kolejny projekt.

Na koniec pragniemy jeszcze przestrzec pracowników sklepów, gospodarzy, biznesmenów, polityków, pracowników instytucji państwowych, emerytów i wszystkich mieszkańców Konarzyc i okolic – nie zdziwcie się, jeśli przyjdzie do was młody człowiek ubrany w zieloną koszulkę z żółtym napisem „Równać szanse” i poprosi o rozmowę, możliwość wykonania zdjęcia lub nawet o wsparcie finansowe działań młodych. Poświęćcie mu chwilę czasu, a potem sami zdecydujcie, czy warto inwestować w naszą młodzież.

Zapraszamy do śledzenia informacji bieżących na stronie Fundacji i na Facebooku - Dorota Flaga.

  • Równać Szanse w Konarzycach – propozycja dla młodzieży
Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.