Strona główna » Jednostki » Ochotnicze Straże Pożarne
25
paź
2018

Bogu na chwałę, ludziom na pożytek

Przy wsparciu finansowym jednostka OSP Podgórze otrzymała nowy pojazd ratowniczo – gaśniczy, marki MAN. Pojazd został uroczyście przekazany i poświęcony jednostce i oddany do użytku. Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. w kościele w Podgórzu , a jej dalszy etap odbył się przy remizie OSP w Podgórzu. W uroczystości udział wzięli : Minister MSWiA - Jarosław Zieliński, Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie – Leszek Suski, Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej -Jarosław Wendt, Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Łomży – Dionizy Krzyna oraz poczty sztandarowe i strażacy z Gminy Łomża, mieszkańcy Gminy Łomża na czele z gospodarzem Piotrem Kłysem – Wójtem Gminy Łomża.

- Skuteczne, a zarazem bezpieczne dla samych strażaków niesienie pomocy zagrożonym wymaga nowoczesnych samochodów ratowniczo-gaśniczych i specjalistycznego sprzętu. Zakupy wozów strażackich czy wyspecjalizowanego sprzętu to efekty dobrej współpracy z władzami samorządowymi. Dziękuję Panu Wójtowi Piotrowi Kłysowi za wspólne działania, dzięki którym jednostka OSP w Podgórzu otrzymuje nowy samochód ratowniczo-gaśniczy. – mówi Jarosław Zieliński, Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Jednostka jest włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-gaśniczego i usytułowana przy drodze krajowej. Pozyskanie nowego samochodu było niezbędne ponieważ uczestniczy często w wypadkach drogowych. Pojazd ten jest wystarczająco wyposażony w  sprzęt ratowniczy co pozwoli na szybkie i sprawne działanie ratownicze przy różnego rodzaju działaniach

Zakup nowego  samochodu dla jednostki OSP Podgórze w znacznym stopniu podniesie jej gotowość operacyjną, a tym samym przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na terenie gminy Łomża i całego powiatu łomżyńskiego.

 - Ten samochód będzie służył naszym strażakom z OSP Podgórze do ratownictwa drogowego na drodze Łomża-Zambrów. Zastępuje on inną maszynę, bardzo dobrą, ale już wysłużoną, która dotychczas się posługiwali. Wycofany z tej jednostki samochód zostanie przekazany dla OSP Stare Modzele – jest jeszcze na tyle dobrym autem, żeby służyć jeszcze. – mówi Piotr Kłys Wójt Gminy Łomża.

 Podczas uroczystości zostały wręczone również unikalne albumy, które przedstawiały strażaków OSP Gminy Łomża. Pierwszy egzemplarz otrzymał Minister Jarosław Zieliński.

Zadanie zostało sfinansowane z następujących źródeł: Gmina Łomża ( 349 350,00 zł ), Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku ( 249 350,00 zł ), Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ( 175 000,00 zł ) oraz Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej  ( 75 000,00 zł).

 • Bogu na chwałę, ludziom na pożytek
 • Bogu na chwałę, ludziom na pożytek
 • Bogu na chwałę, ludziom na pożytek
 • Bogu na chwałę, ludziom na pożytek
 • Bogu na chwałę, ludziom na pożytek
 • Bogu na chwałę, ludziom na pożytek
 • Bogu na chwałę, ludziom na pożytek
Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

 • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
 • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
 • Korzystamy z Google Maps
 • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.