Strona główna » Jednostki » Ochotnicze Straże Pożarne
31
sie
2018

Wzrasta poziom bezpieczeństwa gminy

Minister Środowiska Henryk Kowalczyk i Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński zaakceptowali środki finansowe na zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla Ochotniczej straży Pożarnej w Podgórzu w ramach montażu finansowego z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wójt Piotr Kłys gościł przedstawicieli jednostki z Podgórza, którzy podpisali umowę na dostawę pojazdu.

Prezes OSP Podgórze Wiesław Baczewski i Skarbnik jednostki Andrzej Jabłoński w obecności Wójta i Komendanta Gminnego Marcina Cerana, pełniącego jednocześnie funkcję Naczelnika OSP Podgórze złożyli podpisy pod zamówieniem nowego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego marki MAN TGM 18.340 4X4 BB. Wartość pojazdu wynosi niecałe 850 tys. zł. Dofinansowanie jakie uzyskała Gmina Łomża wyniosło łącznie 500 tys., a pozostałe niemal 350 tys. zł. dołoży z własnego budżetu.

Zadowolenia z wyników współpracy władz gminy z Komendantem Głównym Państwowej Straży Pożarnej, Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska nie kryli przedstawiciele OSP Podgórze. – Cieszymy się, że zarówno władze samorządowe jak i państwowe dostrzegają potrzeby jednostek strażackich. Zaowocuje to większymi możliwościami w zakresie poprawy bezpieczeństwa w naszym regionie – mówili Skarbnik i Prezes OSP Podgórze.

- Jednostka OSP w Podgórzu ma duże strategiczne znaczenie nie tylko dla gminy Łomża, ale dla całego regionu położonego na południe od Łomży, przez który przebiega droga krajowa Nr 63 – mówi Wójt Piotr Kłys. – Cieszę się, że dzięki doposażeniu oraz modernizacji taboru ochrony przeciwpożarowej i ratownictwa drogowego wzrasta poziom bezpieczeństwa mieszkańców gminy – dodaje.

Zgodnie z umową termin dostawy pojazdu ustalony jest na 22 września 2018 r. Po tym terminie nastąpi jego uroczyste przekazanie. Jak informuje wójt, odbył już w tej sprawie rozmowy w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Inspektor Maria Mrozek, odpowiedzialna z ramienia Urzędu Gminy Łomża za współpracę z Ochotniczymi Strażami Pożarnymi informuje, że jednostka z Podgórza na przełomie października i listopada wzbogaci się dodatkowo o nowy sprzęt hydrauliczny średni Holmatro do ratownictwa drogowego, który zostanie sfinansowany ze środków Ministerstwa Sprawiedliwości i Gminy Łomża.

  • Wzrasta poziom bezpieczeństwa gminy
  • Wzrasta poziom bezpieczeństwa gminy
  • Wzrasta poziom bezpieczeństwa gminy
Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.