Strona główna » Jednostki » Ośrodek Pomocy Społecznej » Rodzina 500+
28
lip
2017

Od 1 sierpnia można składać wnioski o 500 plus na kolejny okres zasiłkowy

Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Łomża informuje mieszkańców gminy Łomża, że 30 września kończy się obecny okres zasiłkowy. Jeżeli rodziny chcą dalej otrzymywać świadczenie wychowawcze Rodzina 500 plus muszą złożyć nowy wniosek.

W przypadku złożenia wniosku do 30 sierpnia to przyznanie i wypłata świadczenia wychowawczego nastąpi do 31 października. Rodziny nie będą miały przerwy w wypłacaniu tego świadczenia. Jeżeli wniosek zostanie złożony we wrześniu to wypłata nastąpi nie później niż do 30 listopada, z wyrównaniem za październik i listopad. W przypadku ubiegania się o świadczenie wychowawcze dopiero w listopadzie to nie dostanie wyrównania za poprzednie miesiące.
Wniosek można złożyć bezpośrednio w Ośrodku Pomocy Społecznej Gminy Łomża, ul Marii Skłodowskiej Curie 1a, pok. 17 i 17a, listownie za pośrednictwem Poczty Polskiej oraz przez internet. E-wniosek o świadczenie wychowawcze będzie można złożyć za pomocą portalu empatia.mrpips.gov.pl, Profilu Zaufanego, PUE ZUS oraz bankowości elektronicznej.
Szczegółowych Informacji udzielają pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Łomża, ul. Marii Skłodowskiej Curie 1a, 18-400 Łomża, osobiście w pok. nr 17 i 17A lub telefonicznie:
86 224 50 05 lub 86 2163946 - Pracownicy ds. obsługi Programu 500+
Pracownicy:
Emilia Wiktorzak – podinspektor ds. świadczeń wychowawczych
Urszula Parzych – podinspektor ds. świadczeń wychowawczych

Poniżej publikujemy odnośnik do wniosku o 500+ i materiałów pomocniczych:
http://www.mpips.gov.pl/wsparcie-dla-rodzin-z-dziecmi/rodzina-500-plus/

Wiadomość opublikowana przez: Administrator

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W celu świadczenia usługi, ulepszania i analizy posiłkujemy się usługamii narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele,przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danychuzyskanych w Serwisie realizować swoje własne cele i cele ich podmiotówwspółpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:

  • Analityki ruchu na stronie - Google Analytics
  • Automatycznego tłumaczenia strony - Google Translator
  • Korzystamy z Google Maps
  • Korzystamy z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, wpostaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron iaplikacji internetowych w celach marketingowych oraz umieszczeniaznaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyćobsługę plików Cookies.